Dawid Drachal z numerem września

Dawid Drachal otrzymał nagrodę Numeru Września LOTTO 2023. Pomocnik Medalików został wyróżniony za strzelenie trzech goli w jednym spotkaniu Ekstraklasy jako młodzieżowiec.

Dawid Drachal pokonał bramkarza Ruchu Chorzów w spotkaniu 9. kolejki trzykrotnie - w 20., 28. i 42. minucie. Został dzięki temu pierwszym młodzieżowcem z hat-trickiem w najwyższej polskiej lidze od sezonu 2008/2009. Wtedy Daniel Mąka z Polonii Warszawa wpisał się na listę strzelców w wyjazdowej potyczce z bytomską imienniczką Czarnych Koszul. Drachal stał się jednocześnie najmłodszym autorem trzech goli w jednym spotkaniu w XXI wieku. Liczył sobie wtedy 18 lat 236. Poprzednio mniej zaawansowaną metryką legitymował się Marcin Kuźba w edycji 1995/1996. Pomocnik Rakowa to też pierwszy gracz urodzony w XXI wieku z hat-trickiem na koncie.

 

Wybór Numeru Miesiąca LOTTO w edycji 2023/2024 każdorazowo dokonywany jest na podstawie wydarzeń boiskowych, tradycyjnych statystyk oraz danych biegowych od ChyronHego. W każdym miesiącu Ekstraklasa wspólnie z Totalizatorem Sportowym decyduje, które statystyki, wydarzenia lub rekordy zostaną nagrodzone.

 

Ze wszystkich zawodników oraz zespołów nagrodzonych statuetkami w poszczególnych miesiącach, to komisja złożona z przedstawicieli Ekstraklasy SA oraz Totalizatora Sportowego wybierze zdobywcę nagrody „Numer Sezonu”. Nagrodę piłkarz lub drużyna odbierze na uroczystej Gali Ekstraklasy, gdzie co roku wyróżniani są najlepsi w sezonie.

 

Źródło: ekstraklasa.org