Dawid Pietrzkiewicz nowym zawodnikiem Rakowa!

Do drużyny Czerwono - Niebieskich dołączył Dawid Pietrzkiewicz, 31-letni bramkarz. Jego kontrakt będzie obowiązywać do 30.06.2020 roku.

Dawid Pietrzkiewicz urodził się w Sanoku i w seniorskiej piłce debiutował w barwach miejscowej Stali. Z niej przeniósł się do Polonii Warszawa, a reprezentował też barwy takich klubów, jak FC Banik Ostrawa, NK Primorje, Simurq Zaqatala, FK Qäbälä i Sandecja Nowy Sącz.

 

31-latek jest także byłym młodzieżowym reprezentantem Polski. W narodowej kadrze U-19 rozegrał osiem spotkań.

 

- Jestem bardzo zadowolony, że podpisałem kontrakt z Rakowem. Dzięki temu wracam do piłkarskiego obiegu, w dodatku na najwyższym szczeblu. Cieszę się, że mogę prezentować swoje umiejętności i pracować na jak najlepsze wyniki drużyny. Myślę, że wyciągnę w Rakowie dobrą lekcję dla siebie. Będę w zespole jednym z najstarszych piłkarzy, dlatego chcę też przekazać swoje doświadczenie młodszym zawodnikom - powiedział Dawid Pietrzkiewicz.

 

- Transfer Dawida to trochę awaryjna sytuacja wynikająca z urazu, jakiego nabawił się Michał Gliwa. Nie do końca jesteśmy w stanie przewidzieć, kiedy Michał wróci do gry, dlatego też podjęliśmy decyzję o zakontraktowaniu dodatkowego bramkarza. Dawid to doświadczony i ambitny zawodnik, którego obecność z pewnością podniesie poziom rywalizacji w bramce -  powiedział Wojciech Cygan, prezes Rakowa.

 

Dawid, witamy #WRAKOWIE!