Dawid Szwarga trenerem Rakowa od nowego sezonu!

Nowym trenerem Rakowa Częstochowa będzie Dawid Szwarga. Kontrakt będzie obowiązywać do końca czerwca 2025 roku z opcją przedłużenia przez klub o kolejne dwa lata.

- Siedem lat, to jest liczba, która łączy Marka Papszuna z nowym trenerem. Właśnie te siedem lat temu poznałem osobę, która trafiła do mojego notesu jako ktoś, kto wydawał mi się na tamten moment bardzo ciekawy i z kim w przyszłości chciałbym współpracować. Nowy trener jest osobą, która posiada bardzo wysoki poziom intelektualny, merytorykę na wysokim poziomie, czyli wiedzę typową piłkarską, pasję oraz inne cechy charakteru, które moim zdaniem predysponują go, aby być bardzo dobrym trenerem - powiedział na konferencji prasowej Michał Świerczewski. 

 

- Bardzo dziękuję Michałowi Świerczewskiemu za zaufanie, za to, że będę mógł podjąć się wyzwania bycia pierwszym trenerem Rakowa Częstochowa w nowym sezonie i łączenia grania w europejskich pucharach i Ekstraklasie. Trenerowi Markowi Papszunowi jeszcze nie dziękuję, bo zaraz po wyjściu z konferencji mamy pracę do dokończenia - skomentował Dawid Szwarga. 

 

Dawid Szwarga do sztabu szkoleniowego Rakowa Częstochowa dołączył w czerwcu 2021 roku i pełnił w nim funkcję asystenta pierwszego trenera. Przed przejściem do Rakowa pracował w GKS-ie Katowice, gdzie również był asystentem trenera. 

 

 

Trenerze, gratulujemy i życzymy powodzenia!