Debiutanckie bramki na wagę awansu! Bruk-Bet Termalica - Raków 0:2

Raków Częstochowa w ćwierćfinale Fortuna Pucharu Polski! Czerwono-Niebiescy w ramach 1/8 finału rozgrywek pokonali na wyjeździe Bruk-Bet Termalikę Nieciecza 2:0 po premierowych trafieniach w barwach Rakowa Fábio Sturgeona oraz Bena Ledermana.

Czerwono-Niebiescy od pierwszego gwizdka przejęli inicjatywę i narzucili swój styl gry. Już w 7. minucie wynik spotkania otworzył Fábio Sturgeon, który dobrze zabrał się z piłką po podaniu Iviego Lopeza i pewnie pokonał Łukasza Budziłka. Było to pierwsze trafienie Portugalczyka w barwach Rakowa. 2 minuty później bliski podwyższenia wyniku był Patryk Kun, który minął golkipera gospodarzy, lecz uderzył tuż obok słupka. Zawodnicy Bruk-Bet Termaliki mimo szybkiego ciosu przyspieszyli grę i szukali wyrównania. Kapitalnie w naszej bramce sprawował się jednak Kacper Trelowski. Jeszcze przed przerwą częstochowianie wrzucili wyższy bieg i za sprawą Bena Ledermana prowadzili  w Niecieczy juz 2:0, a nasz młodzieżowiec podobnie jak Sturgeon mógł cieszyć się z premierowego gola w czerwono-niebieskich barwach.

Podopieczni trenera Mariusza Lewandowskiego z dużym animuszem i nadziejami rozpoczęła drugą odsłonę spotkania. Gospodarzom brakowało jednak kropki nad "i" w finalizacji ofensywnych akcji. Najbliżej gola w pierwszym kwadransie drugiej połowy był Ivi Lopez, który oddał mocny strzał, lecz piłka trafiła w poprzeczkę. W kolejnych minutach gospodarze dalej próbowali wrócić do środowego meczu, ale drużyna trenera Marka Papszuna kontrolowała boiskowe wydarzenia, a Kacper Trelowski nie dał się pokonać. Tym samym Raków wygrał 2:0 i pewnie zameldował się w ćwierćfinale Fortuna Pucharu Polski.

Następny mecz Czerwono-Niebiescy rozegrają już w sobotę, 4 grudnia. W ramach 17. kolejki PKO BP Ekstraklasy w Gdańsku zmierzymy się z Lechią. Początek spotkania o godzinie 20:00.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Raków Częstochowa 0:2 (0:2)

Bramki: Sturgeon 7' Lederman 43'

Raków: Trelowski - Papanikolaout, Petrášek, Arsenić, Gwilia, Lederman (63' Poletanović), Kun (87' Courtney-Perkins), Tudor, Ivi (63' Szelągowski), Sturgeon (76' Wdowiak), Gutkovskis (76' Musiolik)

Bruk-Bet Termalica: Budziłek - Tekijaski, Śpiewak, Mesanović, Grzybek, Wlazło, Hubinek (87' Bonecki), Wasielewski (46' Kukułowicz), Zeman (67' Gergel), Putivtsev (46' Biedrzycki), Pek (46' Stefanik)