Decyzja Prezydenta Miasta Bełchatowa w sprawie sektora kibiców gości

Mimo wielu starań ze strony Klubu, Włodarze Miasta Bełchatowa, podjęli decyzję o tym, aby mecze Rakowa w rozgrywkach PKO Ekstraklasy odbywały się bez udziału kibiców gości.

Poniżej prezentujemy uzasadnienie decyzji Miasta:

„Zakaz udziału w imprezie masowej kibiców drużyn przyjezdnych uzasadniony jest względami bezpieczeństwa. Kibice drużyn przeciwnych oraz kibice drużyny Rakowa i tutejszego klubu piłkarskiego GKS Bełchatów mogą podczas spotkań piłkarskich doprowadzić do eskalacji czynów chuligańskich i przestępczych. Tak duże zgromadzenie kibiców antagonistycznie nastawionych do siebie może stanowić realne niebezpieczeństwo dla mieszkańców zamieszkujących najbliższe okolice stadionu w Bełchatowie, jak i może utrudnić codzienne funkcjonowanie innym mieszkańcom miasta”

Wierzymy, że mecze „Czerwono-Niebieskich” na stadionie w Bełchatowie będą prawdziwym piłkarskim świętem, a zachowanie Kibiców na najbliższym spotkaniu z Koroną Kielce stanie się argumentem przy ponownym rozpatrzeniu wniosku o rozgrywanie meczów z udziałem kibiców gości - powiedział Prezes Klubu, Wojciech Cygan.