Deian Sorescu nowym zawodnikiem Rakowa!

Pochodzący z Rumunii Deian Sorescu na zasadzie transferu definitywnego dołącza do Rakowa Częstochowa. Umowa 24-letniego zawodnika będzie obowiązywać do 30 czerwca 2025 roku z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Nowy nabytek Czerwono-Niebieskich urodził się 29 sierpnia 1997 roku w miejscowości Timişoara. Mierzy 175 centymetrów wzrostu. Karierę piłkarską rozpoczynał w Dunărea Moldova Nouă. Pierwszy krok w seniorskiej piłce zrobił w SSU Politehnica Timișoara, gdzie spędził 3 lata z przerwą na wypożyczenie do Millenium Giarmata. W lipcu 2018 roku trafił do Dinama Bukareszt. W klubie ze stolicy Rumunii wystąpił łącznie w 134 meczach, strzelając 29 goli i notując 26 asyst. W bieżącym sezonie rumuńskiej ekstraklasy Sorescu zanotował 19 występów, zdobywając 8 bramek i dorzucając 1 asystę. Nasz nowy zawodnik w swoim CV ma także 5 występów w seniorskiej reprezentacji Rumunii, w której zadebiutował w czerwcu 2021 roku w meczu z Gruzją. 

 

- Wierzę, że pomogę drużynie. Dla mnie to ciekawe wyzwanie, bo zagram pierwszy raz zagranicą. Ostatnie dni spędziłem w podróży i na badaniach, więc jestem trochę zmęczony, ale to nie problem. Zapamiętałem, że Raków został założony w 1921 roku, ponieważ mój pierwszy klub w Rumunii, Politehnica Timișoara, powstał w tym samym roku. Widziałem już filmy o klubie i kibicach. Ta przygoda zapowiada się naprawdę fajnie - powiedział po podpisaniu kontraktu Deian Sorescu. 

 

- Cieszymy się, że Deian wzmocni naszą drużynę. Dzięki swojej uniwersalności będzie mógł podnieść rywalizację przede wszystkim na pozycji prawego oraz lewego wahadłowego. Liczymy, że podniesie naszą jakość w trzeciej tercji boiska i przyczyni się do wykreowania jeszcze większej sytuacji pod bramką rywali - komentuje transfer Robert Graf, dyrektor sportowy.

 

Deian, witamy w Rakowie!