Delta Warszawa zwycięzcą VIII Memoriału im. Jana Basińskiego!

W niedzielę, 25 sierpnia, w ramach Memoriału im. Jana Basińskiego na stadionie Rakowa rywalizowało ze sobą sześć drużyn złożonych z zawodników urodzonych w 2006 roku: MLKS Znicz Kłobuck, Sandecja Nowy Sącz, RAP Radomsko, Delta Warszawa i dwa zespoły reprezentujące Czerwono - Niebieskich. Zwycięzcą turnieju została Delta Warszawa. Drugie miejsce zajął Raków I Częstochowa, a na trzeciej lokacie uplasowała się Sandecja Nowy Sącz.

O 9:15 wystartowała faza grupowa. Trwające do 12:40 pojedynki wyłoniły drużyny, które w fazie pucharowej miały walczyć o miejsca: piąte, trzecie i pierwsze. Ostatecznie w grupie A najsilniejszy okazał się Raków I Częstochowa, w grupie B – Delta Warszawa. Drugie miejsca zajęli: w grupie A – Sandecja Nowy Sącz, w grupie B – drużyna Rakowa II, złożona z graczy urodzonych w 2007 roku. O piąte miejsce w turnieju musieli stoczyć ze sobą rywalizację: Radomszczańska Akademia Piłkarska i Znicz Kłobuck.

 

GRUPA A:

Raków Częstochowa - RAP Radomsko 4:0

Sandecja Nowy Sącz - RAP Radomsko 7:0

Raków Częstochowa - Sandecja Nowy Sącz 1:0

 

GRUPA B:

Raków II Częstochowa - Delta Warszawa 2:4

Delta Warszawa - Znicz Kłobuck 4:1

Raków II Częstochowa - Znicz Kłobuck 7:0 

 

Po części eliminacyjnej przyszedł czas na tę najważniejszą – pucharową. O godzinie 13:45 odbyło się jej pierwsze spotkanie, czyli pojedynek o V miejsce w turnieju pomiędzy Zniczem Kłobuck a RAP-em Radomsko. Po 40-minutowej rywalizacji zwycięsko z tego starcia wyszli zawodnicy z Radomska. Pewnie ograli swoich oponentów aż 7:0. Chwilę po tym starciu rozbrzmiał gwizdek arbitra, sygnalizujący rozpoczęcie meczu o III miejsce w zawodach. Wzięli w nim udział piłkarze Rakowa II Częstochowa i Sandecji Nowy Sącz. Przyjezdni wyszli zwycięsko z tego emocjonującego starcia, wygrywając 5:3 z naszym drugim zespołem. Gdy drużyny zajmujące miejsca od III do VI były już znane, przyszedł czas na wyłonienie zwycięzców całego turnieju. O 15:00 rozpoczął się finał VIII Memoriału im. Jana Basińskiego. Raków Częstochowa podejmował w nim warszawską Deltę. Budzące wiele emocji i niezwykle wyrównane spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Nieunikniona zatem była decyzja sędziego o zorganizowaniu konkursu rzutów karnych. W nich lepsi okazali się gracze ze stolicy Polski, którzy ogromnie cieszyli się z osiągniętego sukcesu.

 

Faza finałowa:

Mecz o V miejsce - RAP Radomsko - Znicz Kłobuck 7:0

Mecz o III miejsce - Raków II Częstochowa - Sandecja Nowy Sącz 3:5

Mecz o I miejsce - Rakow I Częstochowa - Delta Warszawa 1:1, rzuty karne 2:3

 

Niedługo po skończonym finale odbyła się ceremonia rozdania nagród drużynowych i indywidualnych. Najlepszym bramkarzem okazał się Mateusz Wróbel (Raków I Częstochowa). Najwięcej goli w trakcie turnieju zdobył Mateusz Stróżak z Sandecji Nowy Sącz. Z kolei "MVP" Memoriału wybrany został Jakub Mikołajczyk z Rakowa I Częstochowa.

 

Po ceremonii uhonorowania poszczególnych drużyn i zawodników, wszystkie zespoły ustawiły się do zrobienia pamiątkowych zdjęć z pucharami. VIII edycja Memoriału minęła pod znakiem wielu emocji oraz wspaniałej atmosfery na boiskach.