Dinamo Batumi kolejnym sparingowym rywalem w Turcji

W trzecim meczu sparingowym na zgrupowaniu w Turcji Czerwono-Niebiescy zmierzą się z 1-krotnym mistrzem Gruzji - Dinamo Batumi. Początek niedzielnego spotkania o godzinie 15:00 czasu polskiego.

Dla podopiecznych Gii Geguchadze mecz z Rakowem to kolejne polsko-gruzińskie starcie w Turcji. Wcześniej Dinamo pokonało 2:1 Lecha Poznań. Chwilę po wznowieniu gry stan meczu wyrównał Vladimer Mamuchashvili, a końcowy wynik ustalił Tornike Gaprindashvili.

 

Podczas gdy Czerwono-Niebiescy przygotowują się do trudów rundy wiosennej, to zawodnicy Dinama ciężko trenują, by dobrze prezentować się w nowym sezonie. Wszystko dlatego, że gruziński odpowiednik Ekstraklasy - Erovnuli Liga - rozgrywana jest schematem wiosna-jesień. 

 

Dinamo powstało w 1923 roku i na swój pierwszy tytuł mistrzowski czekało bagatela 98 lat. Udało się dopiero w zakończonym sezonie. Wcześniej Gruzini cieszyli się ze zdobycia krajowego pucharu, ale było to w sezonie 1997/98.

 

 Kup karnet i wesprzyj Czerwono-Niebieskich w najważniejszych meczach sezonu!

 

Jak powszechnie wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia. Zawodnicy Gii Geguchadze będą chcieli obronić mistrzostwo Gruzji. Tym samym sparing zapowiada się nie tylko jako owocny szkoleniowo, ale także jako zwyczajnie ciekawy mecz.

 

Dla naszej drużyny starcie z Gruzinami będzie trzecim meczem kontrolnym przed nadchodzącą rundą wiosenną. Podopieczni trenera Marka Papszuna dotychczas 3:0 pokonali FC Navbahor Namangan oraz 1:2 ulegli Rapidowi Bukareszt. 

 

Początek niedzielnego meczu o godzinie 15:00 czasu polskiego. Transmisję z tego spotkania będziecie mogli sledzić na klubowym kanale YouTube.