Dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki na budowę nowego boiska treningowego

Z radością i dumą przyjęliśmy informację, że projekt Rakowa zgłoszony do „Programu rozwoju infrastruktury piłkarskiej – edycja 2022” zakładający budowę pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej z nawierzchnią sztuczną został wstępnie zakwalifikowany do dofinansowania przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

W ramach projektu na terenach przy Limanowskiego 83 powstanie dodatkowe boisko, którego głównym użytkownikiem będzie Akademia Raków. Całość inwestycji obejmuje także przygotowanie terenu, budowę infrastruktury koniecznej do prowadzenia zajęć sportowych, w tym m.in. magazyn sprzętu, węzeł cieplny oraz szatnie. Łączna wartość inwestycji to 12 299 206 zł, z czego dotacja wyniesie 7 000 000 złotych.

 

Obecnie finalizowana jest ocena merytoryczna każdego ze złożonych wniosków, która ostatecznie potwierdzi kwoty dofinansowań w ciągu najbliższych tygodni.

 

Celem „Programu rozwoju infrastruktury piłkarskiej” jest rozwój infrastruktury piłkarskiej klubów Ekstraklasy i I ligi. Więcej szczegółów dotyczących projektu można znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa Sportu i Turystyki – TUTAJ.