Dominik Ebebenge doradcą zarządu Rakowa ds. sportowych

Nowym doradcą zarządu Rakowa do spraw sportowych został Dominik Ebebenge. Dominik, we współpracy z Właścicielem Klubu, Zarządem, Trenerem i Działem Skautingu, będzie zajmował się między innymi udziałem w procesie pozyskiwania zawodników do pierwszego zespołu „Czerwono-Niebieskich”, a także negocjacjami transferowymi i kontraktowymi.

- Jestem zadowolony z okazji mozliwosci wspolpracy z Rakowem i personalnie z Zarzadem oraz Trenerm. Mam nadzieje swoim doswiadczeniem dolozyc cegielke do tego ekscytujacego projektu - powiedział Dominik. 

Ebebenge w latach 2008 - 2016 pracował w Legii Warszawa. Od 2013 do 2016 roku był kierownikiem ds. rozwoju sportowego. Odpowiadał za negocjacje transferów, współtworzenie kadry pierwszego zespołu, poszerzanie kontaktów międzynarodowych i wzmacnianie znaczenia klubu na rynku transferowym. Odbył staże m.in. w Chelsea FC czy Juventusie Turyn. Negocjował transfery kupna i sprzedaży m.in. Vadisa Odjidja Ofoe, Aleksandara Prijovicia, Ondreja Dudy, Krystiana Bielika.