Dominik Wydra dołącza do Rakowa!

Austriak polskiego pochodzenia, Dominik Wydra na zasadzie transferu definitywnego dołącza do Rakowa. 27-letni obrońca podpisał kontrakt obowiązujący do końca czerwca 2022 roku z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata.

Nowy nabytek Czerwono-Niebieskich urodził się 21 marca 1994 roku w Wiedniu. Mierzy 185 centymetrów. Karierę piłkarską rozpoczynał w Viktorii Wiedeń, skąd trafił do młodzieżowych zespołów Rapidu Wiedeń, by ostatecznie awansować tam do seniorskiej drużyny. W 2015 roku Wydra rozpoczął grę w niemieckim SC Paderborn 07, gdzie wystąpił w 26 meczach i po rocznej przygodzie trafił do VfL Bochum. Tam spędził jeden sezon. Następnie 27-latek podpisał umowę z FC Erzgebirge Aue, w którym występował przez 3 lata, rozgrywając 58 spotkań. W minionym sezonie Wydra grał dla Eintracht Braunschweig, w którym zanotował 30 występów. Nasz nowy zawodnik w swoim CV ma także 3 występy w Lidze Europy oraz 41 w młodzieżowych zespołach reprezentacji Austrii. 

 

- Dominika obserwowaliśmy od dłuższego czasu i cieszymy się, że zdecydował się dołączyć do naszego zespołu. Jego atutami są doświadczenie i wszechstronność, dzięki czemu może występować zarówno w linii pomocy oraz linii obrony. Dodatkowo polskie korzenie oraz płynne porozumiewanie się w języku polskim wpłyną na szybką aklimatyzację - mówi dyrektor Sportowy, Paweł Tomczyk

 

- Ten transfer to dla mnie ważny krok. Podjąłem decyzję, by przenieść się z Niemiec do Polski. Bardzo się cieszę, że jestem teraz w Rakowie - podkreślił po podpisaniu umowy Dominik Wydra.

 

Dominik, witaj w Rakowie!