Domowe zwycięstwo! | Raków - Stal 2:0

Raków Częstochowa wygrał 2:0 z PGE FKS Stalą Mielec w meczu 5. kolejki PKO BP Ekstraklasy! Bramki dla Medalików zdobyli Giannis Papanikolaou oraz Bartosz Nowak.

W wyjściowym składzie Medalików znalazło się dwóch debiutantów: grecki bramkarz Antonis Tsiftsis oraz Dawid Drachal. Ponadto w jedenastce pojawił się powracający po kontuzji Milan Rundić. Pierwsza groźna akcja to 16. minuta meczu. Deian Sorescu złamał akcję do środka i mocnym strzałem próbował zaskoczyć Mateusza Kochalskiego. Piłka przeleciała jednak nieco nad poprzeczką. W 22. minucie Giannis Papanikolaou oddał kąśliwe uderzenie, z którym poradził sobie golkiper Stali. To właśnie Grek tuż przed przerwą pokonał Kochalskiego po asyście Dawida Drachala. "Papa" w idealny sposób uczcił swój setny występ w barwach Rakowa.

Po przerwie blisko kuriozalnej bramki był Łukasz Zwoliński. Bramkarz Stali wybijając piłkę, trafił napastnika Rakowa, ale koniec końców Kochalski naprawił swój błąd. Częstochowainie szukali podwyższenia wyniku i to się udało. W 63. minucie Ben Lederman wypatrzył w polu karnym Bartosza Nowaka, a ten z dużym spokojem trafił do bramki. Pod koniec drugiej połowy Medaliki ostemplowały słupek bramki Stali po uderzeniu Deiana Sorescu, ale końcowy wynik nie uległ zmianie, a podopieczni trenera Dawida Szwargi odnieśli drugie ligowe zwycięsto w tym sezonie.

Teraz przed Medalikami walka o fazę grupową Ligi Mistrzów. We wtorek w pierwszym spotkaniu eliminacyjnym IV rundy zagramy z FC Kopenhaga.

Raków Częstochowa - PGE FKS Stal Mielec 2:0 (1:0)

Bramki: Papanikolaou 45', Nowak 63'

Raków: Tsiftsís - Racovițan, Arsenić (46. Kovačević), Rundić, Tudor (68. Jean Carlos), Lederman, Papanikolaou, Drachal (80. Cebula), Nowak (68. Kittel), Sorescu, Zwoliński (80. Piasecki).

PGE FKS Stal: Kochalski - Gerstenstein (60. Stępień), Ehmann, Matras, Pajnowski (74. Leândro), 23. Krystian Getinger (6. Wołkowicz), Domański, Trąbka, Wlazło (66. Guillaumier), Hinokio, Szkurin (66. Meriluoto).