Domowy mecz III rundy europejskich pucharów w Częstochowie

Niezależnie od rezultatu dwumeczu z Qarabağ FK, mecz kolejnej rundy europejskich pucharów zostanie rozegrany w Częstochowie na stadionie przy ul. Limanowskiego 83.

W przypadku awansu do III rundy el. Ligi Mistrzów, naszym rywalem będzie zwycięzca pary Aris Limassol – BATE Borysów (w pierwszym meczu 6:2). Jeśli to zadanie się nie uda, zmierzymy się w Lidze Europy z przegranym z pary Molde FK – HJK Helsinki (w pierwszym meczu 0:1). Niezależnie od tych rezultatów, mecz domowy rozegramy w Częstochowie.

 

- Formalnie mamy możliwość gry na stadionie w Sosnowcu już w III rundzie el. Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Obiekt jest bardzo dobrze przygotowany przez gospodarzy pod każdym względem, także murawy, czy zaplecza dla kibiców, za co bardzo dziękujemy władzom Zagłębiowskiego Parku Sportowego. Tym niemniej nasz ostatni mecz pokazał wyraźnie, że mimo wszystkich ograniczeń stadionu w Częstochowie, szczególnie dotyczących jego pojemności, fani Rakowa potrafią stworzyć tu świetną atmosferę, która niesie naszą drużynę do jeszcze lepszej gry. Ważny jest też komfort logistyczny drużyny i kibiców. Dlatego chcemy zagrać ten mecz w Częstochowie, tak by trybuny przy L83 były naszym dwunastym zawodnikiem także w III rundzie europejskich pucharów – mówi prezes zarządu Rakowa, Piotr Obidziński.

 

Ceny biletów na to spotkanie pozostaną bez zmian. Sprzedaż wystartuje w czwartek, 3 sierpnia o godzinie 10:00. Rezerwacja miejsc dla posiadaczy karnetów całosezonowych potrwa do soboty, 5 sierpnia, do godziny 9:59. Niewykupione bilety trafią wtedy do otwartej sprzedaży.