Druga piłka meczowa dla Rakowa | ZAPOWIEDŹ MECZU

Za nami święta Wielkiej Nocy, a przed nami - być może - wielka środa. Jeżeli Raków Częstochowa pokona w meczu 30. kolejki Fortuna 1 Ligi Podbeskidzie Bielsko - Biała, będzie pewny awansu do LOTTO Ekstraklasy. Początek spotkania o godzinie 17:30.

Drużyna trenera Marka Papszuna zremisowała w ostatnim meczu 2:2 z Bytovią Bytów, a wygrana Stali Mielec z Chojniczanką Chojnice sprawiła, że kwestię awansu częstochowianie mogą rozstrzygnąć na własnym obiekcie. Rywalem “Czerwono-Niebieskich” będzie Podbeskidzie Bielsko - Biała, aktualnie piąta drużyna w tabeli. W poprzedniej kolejce bielszczanie zremisowali 3:3 z Wigrami Suwałki.

W sezonie 2018/2019, Raków Częstochowa na swoim stadionie nie zwykł przegrywać. Z 14 meczów na własnym obiekcie nasz zespół wygrał 11, a zremisował 3. Ma też świetny bilans bramkowy - 23:5. Ostatnią drużyną, która wywiozła punkty z Częstochowy, a jednocześnie strzeliła na L83 bramkę, jest ŁKS Łódź. Było to… 24. października ubiegłego roku. Zgoła inaczej wyglądają wyniki wyjazdowe Podbeskidzia Bielsko - Biała w rundzie wiosennej: trzy mecze na obcych stadionach i żadnego wywalczonego punktu. Bielszczanie zmierzyli się z Wartą Poznań, ŁKS-em Łódź i Sandecją Nowy Sącz. 

W ostatnim czasie zarówno Podbeskidzie, jak i Raków notują jednak bardzo podobne do siebie rezultaty. Obie drużyny wygrały dwa mecze, jeden zremisowały, a jeden przegrały. Gdyby rzucić okiem na bilans z tych spotkań, to okaże się, że jest on niemal identyczny. W przypadku zespołu z Bielska - Białej

wynosi on 8:6 (+2), w przypadku drużyny z Częstochowy 7:5 (+2). 

Dzięki dwóm bramkom w Bytowie, na czoło stawki w rankingu najskuteczniejszych zawodników Rakowa, wysunął się Tomas Petrasek. Czech zdobył w tym sezonie już osiem bramek. Rasowym strzelcem w zespole Podbeskidzia jest natomiast Valerijs Sabala. Łotysz jedenastokrotnie wpisywał się na listę strzelców i to on wydaje się być największym zagrożeniem dla defensywy częstochowskiego zespołu.

Co ciekawe, trzy ostatnie mecze ligowe pomiędzy Rakowem Częstochowa a Podbeskidziem Bielsko - Biała kończyły się remisami, co sugeruje, że starcia tych drużyn są bardzo wyrównane. W częstochowskim zespole jest dwóch zawodników, którzy w przeszłości grali dla bielskiego klubu, są to Szymon Lewicki i Piotr Malinowski.

Celem „Czerwono-Niebieskich” jest komplet punktów, którego potrzebujemy, by wspólnie z kibicami świętować awans do LOTTO Ekstraklasy. Zespół z Bielsko - Białej, choć jest na piątym miejscu w tabeli, musi punktować, by utrzymać swoją lokatę. W przypadku niepowodzenia, może osunąć się o dwie pozycje w dół.

Arbitrem głównym tego spotkania będzie Wojciech Krztoń z Olsztyna. Pierwszy gwizdek o godzinie 17:30.

Kurs na zwycięstwo “Czerwono-Niebieskich” wynosi 1.65.

Przypominamy, że wszystkie spotkania Rakowa Częstochowa możecie obstawiać na www.efortuna.pl.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp.z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.