Drugi ligowy wyjazd w sezonie. Zapowiedź meczu Ruch - Raków

Przed nami drugi w tym sezonie ligowy mecz wyjazdowy. W niedzielę, 24 września zagramy z beniaminkiem - Ruchem Chorzów. Początek spotkania o godzinie 15:00!

Drużyna Medalików kontynuuje intensywną serię meczów wyjazdowych. Po powrocie z Bergamo wybierzemy się do Gliwic, gdzie obecnie swoje mecze rozgrywa drużyna z Chorzowa. Dla naszego zespołu będzie to 7. ligowy mecz w tym sezonie. Przed rozpoczęciem 9. kolejki zajmujemy 4. miejsce w tabeli ligowej z 13 punktami na koncie. Nasza jedyna ekstraklasowa porażka miała miejsce w meczu wyjazdowym przeciwko Piastowi Gliwice, gdy straciliśmy bramkę w samej końcówce spotkania. Co ciekawe, najbliższy mecz z Ruchem zagramy na tym samym obiekcie. Będzie to doskonała okazja dla podopiecznych trenera Dawida Szwargi, aby wymazać z pamięci złe sierpniowe wspomnienia z gliwickim stadionem.

 

Kurs STS na zwycięstwo Rakowa wynosi 1.58.

 

Ruch Chorzów jest jednym z trzech beniaminków PKO BP Ekstraklasy w tym sezonie. Poprzednią kampanię Fortuna 1 Ligi zakończyli na 2. miejscu w tabeli, co dało im bezpośredni awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Chorzowianie znajdują się obecnie na 16. miejscu w tabeli Ekstraklasy. Na swoim koncie mają jedno zwycięstwo, odniesione w domowym meczu z ŁKS-em Łódź, 3 remisy i 4 porażki.

 

Drużyna Medalików strzeliła w tym sezonie ligowym 11 goli. Najwięcej bramek zdobyli Łukasz Zwoliński oraz Bartosz Nowak, mający na koncie po 3 trafienia. Zespół Ruchu Chorzów na swoim liczniku ma 6 zdobytych bramek. Ich najskuteczniejszym strzelcem jest Tomasz Swędrowski, autor 2 goli.

 

Ostatni raz z Ruchem mierzyliśmy się w sezonie 2017/2018, gdy jeszcze występowaliśmy w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi. Wówczas przegraliśmy wyjazdowe spotkanie 0:1, natomiast w meczu domowym wygraliśmy 2:1. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Artem Rakhmanov oraz Jose Embalo.

 

Arbitrem głównym meczu będzie Jarosław Przybył. Skład sędziowski uzupełnią Dawid Golis oraz Andrzej Zbytniewski. Sędzią technicznym wybrany został Tomasz Wajda. Za VAR odpowiedzialni będą Krzysztof Jakubik i Krzysztof Myrmus.

 

Pierwszy gwizdek niedzielnego spotkania o godzinie 15:00. Transmisję z tego meczu będziecie mogli obejrzeć na Canal+ Sport oraz Canal+ONLINE.