Drutex-Bytovia - RKS Raków 1:0 (1:0)

Raków Częstochowa przegrał na wyjeździe z Drutex-Bytovią Bytów 0:1. Jedynego gola zdobył Marek Opałacz.

Trener Marek Papszun dokonał dwóch zmian w składzie względem spotkania z Chrobrym. Jose Embalo zastąpił kontuzjowanego Adama Czerkasa. Od pierwszej minuty zagrał także ostatnio pauzujący z powodu nadmiaru kartek Łukasz Góra.

Pierwszą groźną akcję czerwono-niebiescy przeprowadzili w 9. minucie, kiedy przed szansą był Embalo, ale Michał Szromik obronił strzał Portugalczyka. W odpowiedzi minimalnie niecelnie główkował Michał Jakóbowski. W 19. minucie Drutex-Bytovia objęła prowadzenie. Z dystansu uderzył Marek Opałacz i pokonał Jakuba Szumskiego. Sędziowie konsultowali się jeszcze czy bramka została zdobyta prawidłowo, ale ostatecznie arbiter główny Daniel Kruczyński wskazał na środek boiska. Po stracie gola nasz zespół próbował wyrównać. Dwie dobre okazje miał Mateusz Zachara. Najpierw naszemu napastnikowi na nierównej murawie podskoczyła piłka, a kilka chwil później strzał "Zakiego" otarł się o nogę obrońcy i mieliśmy tylko rzut rożny. W pierwszej połowie jeszcze dwukrotnie zagroziliśmy gospodarzom za sprawą uderzeń Łukasza Góry z dystansu i główki Artema Rakhmanova. Niestety obie próby były nieudane.

Po przerwie Raków przez długi czas utrzymywał się przy piłce i przebywał na połowie rywali. Warte odnotowania są trzy sytuacje do zdobycia gola stworzone przez nasz zespół. Najpierw dośrodkowanie w pole karne Malinowskiego przeciął golkiper ekipy przeciwnej. Następnie blisko szczęścia był Rakhmanov, ale Białorusin znów główkował niecelnie. W trzeciej sytuacji Jose Embalo także uderzał obok bramki. W doliczonym czasie gry przed ogromną szansą był Zachara. Nasz napastnik w dogodnej sytuacji w walce z obrońcami upadł w polu karnym. Czerwono-niebiescy domagali się rzutu karnego, jednak arbiter ostatecznie nie wskazał na wapno. - Jesteśmy w trudnym położeniu, ale nie poddajemy się. Wierzę w tę drużynę. Musimy zacząć zdobywać punkty - powiedział na konferencji prasowej trener Marek Papszun.

Już w środę RKS zagra kolejne spotkanie. Tym razem nasz zespół zagra na wyjeździe z Chojniczanką Chojnice. Początek spotkania o godzinie 18.

Drutex-Bytovia - RKS Raków Częstochowa 1:0 (1:0)

Bramki:
1:0 - Marek Opałacz 19'

Kartki:
51' - Marek Opałacz
57' - Piotr Malinowski
58' - Jakub Szumski
60' - Mateusz Zachara
87' - Janusz Surdykowski
88' - Adam Radwański

Składy:
Drutex-Bytovia: Szromnik - Opałacz, Gonzalez, Wróbel, Kuzdra, Kamiński, Jakóbowski (91. Jakóbowski, Wolski (79. Wilczyński), Rzuchowski, Wacławczyk (83. Wilk), Surdykowski.

RKS Raków: Szumski - Góra, Rakhmanov, Niewulis, Figiel (58. Wójcik), Radwański, Malinowski, Mondek (70. Tomalski), Formella (78. Mesjasz), Zachara, Embalo.