Drużyny Akademii walczą w turniejach

Początek września to okres, gdy startują turnieje dla najmłodszych roczników. W rywalizacji o trofea uczestniczą również zespoły Akademii.

W poprzednim sezonie zawodnicy Rakowa spisywali się w rozgrywkach turniejowych bardzo dobrze. Oprócz sukcesów rocznika 2012, turnieje wygrywały też grupy szkoleniowe U-10 oraz U-9. Zespoły Medalików wielokrotnie mocno akcentowały swoją obecność, pokonując znane europejskie firmy i czołowe polskie akademie. 

 

Nie inaczej jest w bieżącej kampanii. Jak dotąd zespoły Akademii we wrześniu rywalizowały już w kilku turniejach. Jednym z nich był Tadex Cup, który odbył się ostatniej niedzieli przy L83. W nadchodzący weekend, 15-17 września, drużyna Rakowa do lat 12 po raz kolejny powalczy o puchar z cyklu Pro-Turnieje. Zmagania w Licheniu Starym zostaną rozegrane według zasad piłki nożnej dziewięcioosobowej, a stawka uczestników składa się z 30 silnych zespołów.  

 

Najciekawszy i najmocniejszy międzynarodowy turniej czeka Medalików w październiku. W dniach 14-15 października podopieczni Pawła Nocunia i Krzysztofa Brzezińskiego wyjadą na turniej Future Trophy do holenderskiego Kerkrade. Tam poprzeczka jest zawieszona naprawdę wysoko. O główną nagrodę zawalczy 16 zespołów: Roda JC Kerkrade, Ajax Amsterdam, Feyernoord Rotterdam, AZ Alkmaar, West Ham United, Fulham FC, LOSC Lille, Bayer Leverkusen, Borussia Moenchengladbach, VFL Bochum, Eintracht Frankfurt, Royal Antwerp, KRC Genk, KAA Gent, Club Brugge oraz Raków Częstochowa. To najmocniejsza obsada, z jaką przyszło się zmagać rocznikowi 2012. W trakcie sezonu 2023/2024 w turniejach międzynarodowych uczestniczyć będą również pozostałe zespoły Akademii. 

 

Takie turnieje to dla nas fenomenalna sprawa. Współpraca z Piotrem Turbańskim, organizatorem cyklu Pro-Turnieje, otworzyła nam szerokie możliwości współzawodnictwa na wysokim poziomie dla kilku grup szkoleniowych. Rywalizacja w międzynarodowych turniejach umożliwia naszym podopiecznym jeszcze szybszy rozwój piłkarski oraz mentalny. Chłopcy mierzą się z zespołami o odmiennej charakterystyce gry, mają kontakt z językiem, uczą się funkcjonować wśród ludzi innych kultur. Jeszcze raz podkreślam, bardzo się cieszymy, że możemy uczestniczyć w takich rozgrywkach – zaznacza Paweł Nocuń, pierwszy trener rocznika 2012. 

 

Mamy nadzieję, że z nadchodzących turniejów Medaliki wyciągną jak najwięcej pozytywnych wartości.

 

Fot. Łukasz Haraźny, Pro-Turnieje