Duży mecz przy Limanowskiego! Zapowiedź meczu Raków - Legia

Nadchodzi niedziela pełna emocji przy Limanowskiego 83! Medaliki przy wsparciu swoich kibiców zagrają z aktualnym wiceliderem tabeli, Legią Warszawa. Pierwszy gwizdek spotkania o godzinie 17:30!

Mecze Rakowa z Legią w poprzednim sezonie przyniosły wiele emocji i radości kibicom Medalików. W kampanii 2021/2022 z drużyną ze stolicy mierzyliśmy się aż czterokrotnie. W lipcu 2021 zespół trenera Marka Papszuna po konkursie rzutów karnych wywalczył Superpuchar Polski. W regulaminowym czasie gry padł remis 1:1. Bramkę dla Rakowa zdobył Fran Tudor, a w końcówce spotkania do wyrównania doprowadził Mahir Emreli. W rzutach karnych bardzo dobrze spisali się wykonawcy jedenastek, a pokaz umiejętności między słupkami dał Vladan Kovačević. Pod koniec września natomiast częstochowianie w stolicy wywalczyli komplet ligowych punktów, wygrywając 3:2 po bramce Frana Tudora oraz dwóch trafieniach Iviego Lopeza. Kolejne dwa mecze odbyły się przy Limanowskiego 83. W ligowym rewanżu padł remis 1:1, natomiast na początku kwietnia Raków wygrał 1:0 po bramce Mateusza Wdowiaka, awansując tym samym do finału Fortuna Pucharu Polski. 

 

Teraz czas na pierwsze starcie w nowym sezonie. Drużyna trenera Marka Papszuna do niedzielnego spotkania podejdzie podrażniona przegraną w ostatnim meczu z Cracovią. - Potrzebowaliśmy trochę oddechu i wierzę, że ten czas pozwoli nam wrócić do naszej normalnej dyspozycji. Ostatni mecz ewidentnie nam nie wyszedł i będziemy chcieli przed własną publicznością w tym prestiżowym meczu z Legią pokazać się po prostu z lepszej strony.  - mówi przed meczem trener Marek Papszun. 

 

Raków z dorobkiem 13. punktów zajmuje obecnie 6. miejsce w ligowej tabeli, mając zaległy mecz z Piastem i 4 punkty straty do Wisły Płock i swojego niedzielnego rywala. Na taki wynik naszej drużyny złożyły się dotychczas 4 zwycięstwa, 1 remis oraz 2 porażki. 

 

Legia po sezonie, który zakończyła na 10. miejscu, w trwającej kampanii wróciła na właściwe tory i aktualnie jest wiceliderem tabeli PKO BP Ekstraklasy. Zespół, który przed obecnym sezonem przejął Kosta Runjaić zdobył dotychczas 17 punktów, na które złożyło się 5 zwycięstw, 2 remisy oraz jedna porażka. Wojskowi w ostatnim czasie zanotowali serię 3 wygranych z rzędu. 2 w lidze ze Stalą Mielec i Radomiakiem Radom oraz pucharową z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza. Trener Runjaić, który został wybrany trenerem sierpnia w PKO BP Ekstraklasie teraz skupia się tylko na niedzielnym starciu w Częstochowie. 

 

– Raków to wybiegany zespół, ma dużo argumentów, siłę przebicia. Rywale są zdecydowani, mają jakość przy stałych fragmentach, wyszkolenie indywidualne w osobach Lopeza, Tudora, Arsenicia czy Kuna. To dla nas duże wyzwanie, będziemy musieli pokazać sporo, by zwyciężyć w niedzielę. Trzeba zaprezentować nasze drużynowe cnoty, czyli zaangażowanie, wzajemne zaufanie, odwagę. Cieszę się na mecz w Częstochowie - mówił na przedmeczowej konferencji prasowej trener Legii, Kosta Runjaić.

 

W letnim okienku transferowym w klubie ze stolicy doszło do wielu zmian w składzie. Oprócz wspomnianego trenera, do Legii dołączyli między innymi Carlitos czy Rafał Augustyniak, którzy zdążyli już wpisać się na listę strzelców. Ponadto pojawili się Róbert Pich czy Makana Baku. 

 

Raport kadrowy:

Wrócił do nas Ben Lederman. Myślę, że to kwestia około 2 tygodni i powinien zacząć trenować z drużyną. W sprawie Marcina Cebuli niestety nie ma dobrych informacji, bo prawdopodobnie przejdzie kolejny zabieg. Tomáš Petrášek i Andrzej Niewulis potrzebują jeszcze czasu. Na razie trenują indywidualnie i czekamy aż wrócą do treningu zespołowego. Wszystko wskazuje na to, że najszybciej wróci Ben Lederman - mówił na przedmeczowej konferencji prasowej trener Marek Papszun. Pełny raport kadrowy znajduje się: TUTAJ.

 

Kurs forBET na zwycięstwo Rakowa wynosi 1.89.

 

Niedzielne spotkanie poprowadzi Szymon Marciniak. Jego asystentami Paweł Sokolnicki oraz Krzysztof Nejman. Sędzią technicznym wybrany został Albert Różycki. Za system VAR odpowiedzialny będzie natomiast duet Piotr Lasyk - Krzysztof Myrmus. 

 

W sprzedaży pozostały jeszcze bilety na niedzielnu mecz, które można nabyć online TUTAJ, a także stacjonarnie w sklepie Rakowa w Galerii Jurajskiej oraz Raków FanStore przy Limanowskiego 83. W dzień meczowy wejściówki będą do nabycia w kasach stadionu od godziny 10:00. 

  

Pierwszy gwizdek niedzielnego spotkania o godzinie 17:30. Bramy stadionu przy Limanowskiego 83 zostaną otwarte dwie godziny wcześniej.