Dwa kluby dołączyły do Projektu Klubów Filialnych

W piątek, 6 października Raków Częstochowa zyskał dwa nowe kluby partnerskie. Do Projektu Klubów Filialnych dołączyły Fortuna Głogówek oraz GLKS Pogoń Kłomnice.

W piątek w siedzibie Akademii miało miejsce spotkanie, na którym nowi partnerzy dołączyli do grona klubów partnerskich mistrza Polski. W obecności Wiceprezesa Zarządu Rakowa Dawida Krzętowskiego oraz Dyrektora Akademii Dariusza Grzegrzółki przedstawiciele Pogoni Kłomnice i Fortuny Głogówek podpisali stosowne dokumenty.

 

– Dołączają do nas dwa nowe kluby, które wnoszą dużą wartość do Projektu. Pogoń to ważny, lokalny klub, który w ostatnich latach poczynił ogromne postępy w zakresie szkolenia młodzieży oraz samej strukturyzacji. To przede wszystkim ludzie z otwartymi głowami, a to gwarantuje, że zarówno Pogoń, jak miasto Kłomnice oraz Akademia Raków zyskają wartość dodaną. Fortuna to z kolei kierunek Opolski, na którym bez wątpienia klub z Głogówka mieć będzie kluczowe znaczenie. Ludzie Fortuny już na starcie wykazali się dużą proaktywnością, dzięki czemu już dziś wiemy, że wspólnie w ramach PKF zrealizujemy jeszcze w tym sezonie kilka wartościowych wydarzeń – mówi Wojciech Wyrwa, członek działu scoutingu Akademii oraz jeden z opiekunów Projektu Klubów Filialnych.

 

Obecnie PKF zrzesza niemal 50 klubów na terenie całej Polski. Siatka klubów partnerskich Rakowa nieustannie się rozrasta, obejmując coraz szersze płaszczyzny działania. Pośród obszarów współpracy znajdują się między innymi staże trenerskie, organizacja i metodyka pracy oraz eventy organizowane przez Akademię. Opiekunowie projektu skupiają się też mocno na budowaniu długotrwałych więzi. 

 

– Bez wątpienia za Projektem Klubów Filialnych kryje się coś więcej, aniżeli tylko i wyłącznie kwestie sportowe. Relacje z ludźmi oraz świadomość posiadania coraz szerszej grupy lojalnych przyjaciół klubu to niezwykle budująca wartość, którą nasi Partnerzy również - mam nadzieję - czują oraz będą odczuwać w miarę upływu naszej współpracy – podsumowuje Wojciech Wyrwa.

 

Kluby zainteresowane dołączeniem do Projektu Klubów Filialnych zachęcamy do kontaktu.