Dwa zwycięstwa Akademii Rakowa ze Slovanem Liberec

W sobotę, 30 listopada, dwie nasze drużyny - Raków U10 i Raków U11 wybrały się na mecze kontrolne do czeskiego Liberca. Oba spotkania zakończyły się zwycięstwem Czerwono-Niebieskich.

Dla podopiecznych Akademii był to kolejny cenny wyjazd do Czech. W ostatnich miesiącach mierzyli się oni też z Banikiem Ostrava i MFK Karwiną. Tym razem nasze zespoły z powodzeniem zmierzyły się ze Slovanem Liberec.

 

Slovan Liberec U11  - Raków Częstochowa U11 9:13

Slovan Liberec U10 - Raków Częstochowa U10 10:24

 

Jak ten wyjazd skomentowali trenerzy obu zespołów?

 

W celu uzyskania odpowiedniego poziomu współzawodnictwa staramy się poszukiwać sparingpartnerów, którzy charakteryzowali się będą jego wysokim poziomem, dlatego też zdecydowaliśmy się wyjechać do Liberca. Slovan Liberec był wymagającym przeciwnikiem, a rozegrane spotkanie uważam za bardzo wartościowe doświadczenie i efektywny sprawdzian dla naszej drużyny, która w przekroju całego spotkania była zespołem lepszym od rywala, tworząc sobie przy tym dużo sytuacji strzeleckich, niestety nie ustrzegliśmy się przy tym kilku błędów, które sprawiły, że straciliśmy aż 9 bramek. Możliwość gry z drużynami z Czech niewątpliwie pozytywnie wpływa na rozwój naszych młodych zawodników, ponieważ przeważnie prezentują one zadowalający nas poziom współzawodnictwa - Patryk Kajderowicz, pierwszy trener Rakowa U11.

 

Zespół Slovana był drużyną, która próbowała konsekwentnie grać od tyłu i cierpliwie budować swoje ataki, natomiast zaprezentował on  dużo niższą jakość niż zakładaliśmy wybierając się do Liberca. W działaniach taktyczno-technicznych nasi zawodnicy praktycznie pod każdym względem prezentowali wyższy poziom. Odpowiednia determinacja i zaangażowanie od samego początku pozwoliły nam szybko wypracować duża przewagę i zdecydowanie wygrać to spotkanie. Było to na pewno ciekawe doświadczenie skonfrontować się z kolejnym zespołem z Czech, ale cały czas chcemy wyżej podnosić swoją poprzeczkę i mierzyć się z lepszymi rywalami - Jarosław Toborek, pierwszy trener Rakowa U10.

 

Zespół Rakowa U11 po kontrolnym meczu.

 

Zespół Rakowa U10 po meczu kontrolnym.