Dwa zwycięstwa rezerw

Trwa dobra passa drugiej drużyny Rakowa. W ostatnich dwóch sparingach podopieczni trenera Tomasza Kuźmy strzelili rywalom aż 12 bramek wygrywając z Zielonymi Żarki 6:1 i Odrą Wodzisław 6:2.

W piątek częstochowianie na własnym boisku podejmowali Zielonych Żarki. Podopieczni trenera Tomasza Kuźmy nie byli gościnni, bowiem zaaplikowali rywalom sześć goli. Strzelanie rozpoczął Dawid Jargosz, który w 36. minucie pokonał golkipera gości. Niespełna 60 sekund później ten sam zawodnik ponownie wpisał się na listę strzelców. Zieloni odpowiedzieli trafieniem z rzutu karnego. Do przerwy czerwono-niebiescy prowadzili 2:1.

Po zmianie stron trafiali już tylko gracze Rakowa. W 50. minucie "jedenastkę" wykorzystał Bartosz Chłód. Chwilę później na 4:1 podwyższył Iwo Kaczmarski. Następnie gole zdobywali - ponownie - Chłód oraz Mateusz Skibiński.

6:1 - Skibiński 77'

Raków II (skład wyjściowy): Sztekler, zawodnik testowany, Chłód, Jargosz, Szymocha, Kaczmarski, Januszewski,  Krysik, Owczarek, Skibiński, Litwa.

W drugim sparingu Raków II zmierzył się na wyjeździe z Odrą Wodzisław. Do przerwy nasz zespół prowadził 2:0 po trafieniach Kamila Chilińskiego. Nasz napastnik skompletował hat-tricka strzelając trzeciego gola w 72. minucie. Następnie gospodarze odpowiedzieli dwa razy pokonując naszego bramkarza. Jednak końcówka należała do częstochowian. Najpierw na 4:2 podwyższył Kucharczyk. A zwycięstwo przypieczętowali Tylec i Oziębała zdobywając gole odpowiednio w 86. i 88. minucie.

Przed Rakowem II teraz ostatni sparing przed rundą wiosenną. W piątek o godzinie 19 na Limanowskiego nasi zawodnicy zmierzą się z Borutą Zgierz.

Odra Wodzisław - Raków II 2:6 (0:2)