Dwie drużyny Rakowa powalczą o Centralną Ligę Juniorów

Nachodząca sobota (16.11) będzie bardzo ważna dla dwóch zespołów naszej Akademii. W barażach o awans do Centralnej Ligi Juniorów zagrają Raków U17 i Raków U15.

Serdecznie zapraszamy do przyjścia w sobotnie przedpołudnie na stadion, by wspierać oba zespoły Rakowa w walce o Centralną Ligę Juniorów. Wasze wsparcie będzie bardzo potrzebne! Zabierzcie rodzinę, znajomych i pełne zasoby energii, dzięki której będziecie głośno dopingować Czerwono-Niebieskich. Wstęp wolny.

 

Raków Częstochowa U15 zwyciężył w zmaganiach I ligi wojewódzkiej trampkarza C1. Drużyna trenera Adama Studnickiego odniosła 12 zwycięstw w 14 spotkaniach i wywalczyła łącznie 36 punktów. Na pokonanym polu Czerwono-Niebiescy zostawili m.in. Górnik Zabrze, Rozwój Katowice i Polonię Bytom. Nasz zespół zakończył sezon z imponującym bilansem bramkowym 69:7. Oznacza to, że średnio na mecz zdobywał aż 4,9 gola.

 

Dzięki wygraniu  ligi przed Czerwono-Niebieskimi otworzyła się szansa gry w Centralnej Lidze Juniorów. O nią zmierzą się z Progresem Gorzów Wielkopolski, który okazał się najlepszy w I lidze trampkarza C1 w województwie lubuskim. Rewanż odbędzie się we wtorek (19.11) w Gorzowie Wielkopolskim.

 

Raków Częstochowa U15 - Progres Gorzów Wielkopolski U15 - 16.11 (sobota) - godz. 11:00, boisko sztuczne na stadionie przy ul. Limanowskiego 83

 

Raków Częstochowa U17 w rozgrywkach I ligi wojewódzkiej juniora młodszego B1 zakończył sezon na pierwszym miejscu w tabeli. Zostawił za sobą takie drużyny, jak BTS Rekord Bielsko-Biała, Piast Gliwice czy GKS Tychy. Co godne podkreślenia, podopieczni trenera Filipa Raczkowskiego zakończyli sezon niepokonani. W 14 spotkaniach odnieśli 11 zwycięstw i 3 razy zremisowali. Łącznie zdobyli aż 36 punktów, a ich bilans bramek to 34:5.

 

Świetna postawa w rozgrywkach ligowych dała naszej drużynie awans do baraży o grę w Centralnej Lidze Juniorów. W nich Raków U17 zmierzy się ze Stilonem Gorzów Wielkopolski. Zespół z lubuskiego jest zwycięzcą ligi w rozgrywkach juniora młodszego w swoim województwie. Rewanż odbędzie się we wtorek (19.11) w Gorzowie Wielkopolskim.

 

Raków Częstochowa U17 - Stilon Gorzów Wielkopolski U17 - 16.11 (sobota) - godz. 13:30, boisko sztuczne na stadionie przy ul. Limanowskiego 83