Dzieci zobaczą Raków „od kuchni”

Grupa piętnastu wychowanków Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Kłobucku jako pierwsza weźmie w najbliższy piątek udział w akcji „KLUB Z KLASĄ”. Obejrzą nasz klub „od kuchni”, zajrzą do szatni, magazynu, na wieżę spikerską i porozmawiają z trenerem Rakowa, Jerzym Brzęczkiem.
Grupa piętnastu wychowanków Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Kłobucku jako pierwsza weźmie w najbliższy piątek udział w akcji „KLUB Z KLASĄ”. Obejrzą nasz klub „od kuchni”, zajrzą do szatni, magazynu, na wieżę spikerską i porozmawiają z trenerem Rakowa, Jerzym Brzęczkiem. Nikt na Limanowskiego nie ukrywa, że jednym z nadrzędnych celów nowego Rakowa jest jak największe otwarcie na wszystkich kibiców z regionu częstochowskiego, przede wszystkim tych najmłodszych. W ostatnich dniach do szkół, domów dziecka i lokalnych klubów piłkarskich zostały wysłane zaproszenia do udziału w akcji „KLUB Z KLASĄ”. W jej ramach KS Raków w każdy piątek organizuje bezpłatną wycieczkę po obiektach stadionu piłkarskiego przy ul. Limanowskiego 83 w Częstochowie, połączoną m.in. ze zwiedzaniem szatni i pomieszczeń klubowych, obserwacją przedmeczowego treningu pierwszej drużyny oraz rozmową z obecnym trenerem piłkarzy Rakowa, wieloletnim kapitanem reprezentacji Polski, Jerzym Brzęczkiem. – Jesteśmy pewni, że będzie to dla wszystkich dzieci spore wydarzenie – mówi Cezary Suchan, przedstawiciel Rakowa ds. promocji i marketingu. – Na co dzień nie mają przecież możliwości, by zobaczyć, jak prawdziwy klub piłkarski wygląda „od kuchni”. Myślę, że taka wycieczka zainteresuje także tych, którzy mniej interesują się sportem. Kto wie, może w ten sposób znajdziemy nowych wiernych kibiców? W trakcie wycieczki jej uczestnicy poznają wiele ciekawostek z historii i bieżącej działalności klubu, dowiedzą się, jak wygląda organizacja meczów i jak KS Raków funkcjonuje w ciągu tygodnia. Przewodnikiem po obiekcie będzie Filip Adamus z Biura Prasowego naszego klubu. – Chcemy, by nasze wycieczki odbywały się także w ciągu wakacji w ramach akcji „Lato w mieście”. Na pewno będziemy na ten temat rozmawiać z przedstawicielami magistratu – dodaje Suchan. Prognozy wskazują, że do piątku pogoda się zdecydowanie poprawi i pierwsza wycieczka będzie się odbywać przy słonecznej aurze. Na Limanowskiego jako pierwsza zawita grupa piętnastu wychowanków Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Kłobucku. Po zakończeniu zwiedzania każdy z uczestników otrzyma od klubu pamiątkowy upominek. – Oczywiście grupa z Kłobucka nie musi być jedyną, która obejrzy stadion w ten piątek. Zachęcamy inne placówki w regionie. Nadal się można do nas zgłaszać – podkreśla Suchan. Wszyscy zainteresowani proszeni są o kontakt z adresem mailowym [email protected]. Tam można uzyskać szczegółowe informacje na temat akcji. Uczestnicy piątkowej wycieczki na pewno zostaną osobiście zaproszeni na sobotni mecz Rakowa z Górnikiem Polkowice. Przypominamy, że zorganizowane grupy uczniów spotkania rozgrywane przy Limanowskiego mogą oglądać bezpłatnie. Już na ostatnim meczu z Turem byli u nas gimnazjaliści z częstochowskiego Gimnazjum nr 12.

PROPONOWANY PROGRAM WYCIECZKI: >> zbiórka: piątek, godz. 15:30 | czas trwania: ok. 60 min

1. Powitanie dzieci na trybunie honorowej: • krótka opowieść o historii powstania stadionu, ciekawostkach z przeszłości oraz największych dotychczasowych sukcesach piłkarzy Rakowa. 2. Zejście na murawę głównego boiska, możliwość zajęcia miejsca na ławce rezerwowych: • rozmowa z dziećmi nt. obecnej sytuacji piłkarzy Rakowa, aktualnych wydarzeniach, ostatnich wynikach. 3. Spacer po trybunach, przystanek w sektorze najzagorzalszych kibiców Rakowa: • opowieść o kibicach oraz atmosferze na stadionie podczas meczów naszej drużyny. 4. Przejście na boisko treningowe. Rozmowa z trenerem Jerzym Brzęczkiem lub jednym z piłkarzy Rakowa: • tematyka rozmowy: początki i przebieg kariery piłkarskiej, plusy i minusy zawodu sportowca, charakterystyka zajęć treningowych z profesjonalnymi piłkarzami. 5. Kilkunastominutowa obserwacja treningu pierwszej drużyny. 6. Powrót na trybuny. Możliwość wejścia na stadionową wieżę spikerską: • opowieść o pracy meczowego spikera oraz komentatora radiowego. 7. Zwiedzanie budynku klubowego: • szatnie zawodników; • gabinet odnowy biologicznej; • magazyn sprzętu sportowego (stroje, piłki, ochraniacze, itp.); • sala gimnastyczna. 8. Zwiedzanie pomieszczeń Klubu Sportowego RAKÓW: • praca sekretariatu klubu; • gabinet prezesa; • sala konferencyjna. 9. Odwiedziny w siedzibie Stowarzyszenia Kibiców „Wieczny Raków”: • prezentacja zdjęć z działalności kibiców (m.in. tworzenie tzw. „opraw” meczowych); • możliwość zakupu gadżetów związanych z Rakowem w Sklepie Kibica. 10. Podsumowanie wycieczki. Przekazanie dzieciom pamiątkowych upominków. Więcej informacji: [email protected].