Dzień Dziecka Caritas z Pucharem Polski

Pierwszego czerwca Puchar Polski gościł w Olsztynie podczas obchodów Dnia Dziecka na rzecz dzieci ewakuowanych z Ukrainy.

Blisko setka dzieci, która musiała uciekać z Ukrainy, znalazła schronienie w Centrum Duchowości Archidiecezji Częstochowskiej "Święta Puszcza" w Olsztynie. Mimo trudnej sytuacji opiekunowie zorganizowali Ukraińcom festyn z okazji Dnia Dziecka. Dzieci ewakuowane zza Buga miały też świetną okazję, że poznać swoich rówieśników z różnych szkół i przedszkoli z Olsztyna i okolic.

 

Organizatorzy zadbali o szereg atrakcji: warsztaty artystyczne, pokazy Straży Pożarnej, pracowników GOPR-u, policjantów, dmuchańce i malowanie twarzy. Oprócz tego dzieci mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Pucharem Polski oraz poznać historię Rakowa Częstochowa. Wielu młodych Ukraińców zainteresowało się drużyną prowadzą przez Marka Papszuna i przyznawali, że będą trzymać kciuki za Czerwono-Niebieskich.

 

Organizatorami festynu byli burmistrz miasta i gminy Olsztyn - Tomasz Kucharski, Caritas Archidiecezji Częstochowskiej oraz KRUS w Częstochowie.