Dzień Przedszkolaka na Rakowie!

Blisko 200 dzieci wzięło udział we wspólnym treningu piłkarskim z Rycerzem Medalikiem zorganizowanym w ramach Dnia Przedszkolaka.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to święto obchodzone corocznie 20 września, które powstało z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka. Pierwszy raz obchodziliśmy je w 2013 roku. Idea, która przyświeca nam tego dnia to popularyzacja wychowania przedszkolnego i wzrostu jego znaczenia w świadomości społecznej.

 

Po raz pierwszy uczniowie przedszkoli mogli spędzić ten dzień przy Limanowskiego 83. Trenerzy, którzy na co dzień prowadzą zajęcia w ramach Małej Akademii Raków, przeprowadzili specjalne zajęcia skierowane dla najmłodszych, które miały na celu rozwijanie zdolności ruchowych poprzez zabawy i promowanie zdrowego trybu życia.

 

Blisko 200 przedszkolaków przez kilka godziny nieustannie bawiło się z trenerami, ucząc się podstaw piłki nożnej. Specjalnym gościem zajęć był Rycerz Medalik, który nie tylko pozował do zdjęć, ale także brał udział w rywalizacjach sportowych.

 

Najmłodsi kibice Rakowa Częstochowa na co dzień uczą siew Miejskim Przedszkolu nr 4 oraz Miejskim Przedszkolu nr 8, które biorą udział w programie Małej Akademii Raków.

 

Kliknij TUTAJ, żeby zapisać dziecko do Małej Akademii Raków. Wszystkie wielkie rzeczy mają swój mały początek!