#DzieńDoBelek | Pierwszy remis w Turcji. Raków - NK Olimpija 3:3

Raków Częstochowa zremisował 3:3 z NK Olimpija Ljubljana w trzecim meczu sparingowym podczas zgrupowania w Turcji. Bramki dla Medalików zdobyli Marcin Cebula, Sebastian Musiolik oraz Olivier Sukiennicki.

Medaliki od pierwszego gwizdka szukali ofensywnej gry. Strzałów z dystansu próbowali między innymi Vladyslav Kochergin oraz Ben Lederman. Bramkę udało się zdobyć jednak w 15. minucie, kiedy futbolówkę odebrał Jean Carlos, następnie Oliver Sukiennicki wypatrzył niepilnowanego Marcina Cebulę, który podcinką pokonał bramkarza rywali. Kwadrans później bliski zaskoczenia golkipera lidera słoweńskiej ekstraklasy był Fabian Piasecki, który uderzył efektowanie piętką, jednak czujnie zachował się w bramce Matevž Vidovšek.

Druga połowa była rozgrywana w szybkim tempie, jednak żadna z drużyn nie zdołała stworzyć sobie groźnej sytuacji bramkowej. Ta pojawiła się w 60. minucie, kiedy błąd rywali wykorzystał Sebastian Musiolik, trafiając do siatki. Słoweńcy nie rezygnowali jednak z walki, czego efektem był gol kontaktowy Pascala Estrady. Niespełna 10 minut później rywale doprowadzili do wyrównania z rzutu karnego, który na bramkę zamienił Timi Elšnik. NK Olimpija poszła za ciosem i w 83. minucie objęła prowadzenie, a gola strzelił Admir Bristrić. Drużyna Medalików walczyła do końca i w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry po trafieniu Oliviera Sukiennickiego doprowadziła do wyrównania.

Czwartkowy sparing był dla naszej drużyny trzecim sparingiem podczas zgrupowania w Turcji. W pierwszym teście Medaliki wygrali 3:0 z Qarabağ FK, a w drugim 4:1 pokonali FCSB. W ostaatniej próbie w piątek o 9:30 zagramy z SK Dnipro-1.

Raków Częstochowa - NK Olimpija Ljubljana 3:3 (1:0)

Bramki: Cebula 15', Musiolik 60', Sukiennicki 90' - Estrada 67', Timi Elšnik 76', Bristrić 83'

Raków: Trelowski (72. Rajczykowski) - Racovițan, Arsenić, Gryszkiewicz, Lederman, Kochergin (72. Papanikolaou), Długosz (70. Cierpiał), Jean Carlos, Cebula (46. Kubik), Sukiennicki (46. Musiolik), Piasecki (63. Sukiennicki)