#DzieńDoBelek | Sparingowe zwycięstwo w dobrym stylu! Qarabağ FK - Raków 0:3

Raków Częstochowa wygrał 3:0 z Qarabağ FK w pierwszym meczu sparingowym podczas zgrupowania w Turcji. Bramki dla Medalików zdobyli Ivi López oraz dwie Vladislavs Gutkovskis.

Piątkowe spotkanie od pierwszego gwizdka stało na wysokim poziomie intensywności, a lepiej w mecz weszła drużyna Medalików, która w 10. minucie wyszła na prowadzenie po dwójkowej akcji Iviego Lopeza z Patrykiem Kunem, którą uderzeniem zza pola karnego na bramkę zamienił Hiszpan. W 19. minucie nasi rywale zagrozili nam po stałym fragmencie gry, kiedy głową uderzał Bahlui Mustafazade, ale kapitalnie między słupkami spisał się Vladan Kovačević. Mistrzowie Azerbejdżanu do końca pierwszej części spotkania próbowali doprowadzić do wyrównania, jednak defensywa Medalików zatrzymywała ich ataki.

Nasza drużyna kapitalnie rozpoczęła drugą odsłonę meczu, kiedy już w 47. minucie po asyście Gustava Berggrena na listę strzelców wpisał się Vladislavs Gutkovskis. W kolejnych minutach bliski szczęścia ponownie był Ivi, który chciał wykorzystać błąd bramkarza Azerów, a następnie groźny strzał z dystansu oddał Jean Carlos, który zadebiutował w czerwono-niebieskich barwach. Swój pierwszy występ zaliczył również Adrian Gryszkiewicz, a po długiej przerwie do gry wrócił Marcin Cebula. To właśnie "Cebul" zanotował asystę przy drugim trafieniu Vladislavsa Gutkovskisa, który wykorzystał dokładną centrę z rzutu rożnego. Więcej bramek już nie było, a mecz zakończył się naszą wygraną 3:0.

Piątkowe spotkanie z mistrzem Azerbejdżanu było pierwszym sparingiem w Turcji. Zespół Medalików rozegra jeszcze 3 mecze kontrole mierząc się kolejno z  FCSB, NK Olimpija Ljubljana oraz SK Dnipro-1.

Qarabağ FK - Raków Częstochowa 0:3 (0:1)

Bramki: Ivi 10', 47', 85' Gutkovskis

Raków: Kovačević - Svarnas,  Petrášek (71. Racovițan), Rundić (71. Gryszkiewicz), Berggren (65. Papanikolaou), Papanikolaou (29. Lederman), Tudor (65. Długosz), Kun (46. Jean Carlos), Nowak (65. Musiolik), Ivi (71. Cebula), Piasecki (46. Gutkovskis)