#DzieńDoBelek | Zgrupowanie w Turcji za nami

Drugi zimowy obóz przygotowawczy do rundy wiosennej dobiegł końca. Drużyna Medalików przez ostatnie trzy tygodnie szlifowała formę w Turcji, gdzie rozegrała cztery mecze kontrolne.

Zgrupowanie w tureckim Belek było drugim etapem przygotowań do nadchodzącej rundy wiosennej. Zespół trenera Marka Papszuna ma za sobą dobrze przepracowany okres. - Korzystaliśmy tutaj ze świetnych warunków. Zawodnicy byli bardzo zaangażowani i mieli bardzo dobre podejście. Wiadomo, że to nie jest łatwe, bo byliśmy tutaj trzy tygodnie. To długi okres i to w reżimie codziennej pracy, bo nie mieliśmy ani jednego dnia wolnego. Szacunek dla tych wszystkich ludzi. Nie tylko piłkarzy, ale również całego sztabu, bo oni pracowali jeszcze więcej - ocenił zgrupowanie trener Marek Papszun. 

 

Podczas obozu w Turcji zespół Medalików rozegrał cztery wartościowe sparingi. W pierwszym spotkaniu wygraliśmy 3:0 z Qarabağ FK po bramce Iviego Lopeza oraz dwóch trafieniach Vladislavsa Gutkovskisa. W kolejnym meczu zanotowaliśmy zwycięstwo 4:1 z FCSB. Tym razem na listę strzelców wpisali się Bartosz Nowak, Vladislavs Gutkovskis, Ivi López oraz Fran Tudor. Trzeci sprawdzian przyniósł remis 3:3 z liderem słoweńskiej ekstraklasy - NK Olimpija Ljubljana. W tym spotkaniu gole dla Medalików strzelali Marcin Cebula, Sebastian Musiolik oraz Olivier Sukiennicki. W ostatnim sprawdzianie podopieczni trenera Marka Papszuna pokonali 3:1 lidera ukraińskiej Premier Lihi - SK Dnipro-1. Do siatki rywala trafiali Patryk Kun, Ivi López oraz Tomáš Petrášek.

 

W sparingowych meczach nieoficjalne debiuty w czerwono-niebieskich barwach zanotowali Jean Carlos Silva oraz Adrian Gryszkiewicz, którzy dołączyli do Medalików w zimowym oknie transferowym. Ważnym wydarzeniem zgrupowania był powrót do gry Marcina Cebuli, który zanotował bramkę oraz dwie asysty. Swoje szanse na grę otrzymali również zawodnicy z naszej Akademii - Olivier Sukiennicki, Tobiasz Kubik oraz Jakub Cierpiał. 

 

Walkę o ligowe punkty rozpoczniemy w najbliższą sobotę, 28 stycznia wyjazdowym meczem z Wartą Poznań. 

 

#DzieńDoBelek