Efektowna wygrana drugiej drużyny Rakowa

Raków II Częstochowa pokonał Gwarek Ornontowice 6:0 w meczu 22. kolejki Haiz IV ligi. Nasz zespół po raz drugi w tym sezonie odniósł tak wysoką wygraną.

Podopieczni trenera Tomasza Kuźmy zagrali w niedzielę wzmocnieni zawodnikami z piewszego zespołu. Od pierwszej minuty zagrali m.in. Jakub Szumski, Karol Mondek czy Rafał Figiel. Rywalem "Czerwono-Niebieskich" był Gwarek Ornontowice, drużyna niemal sąsiadująca z naszym zespołem w tabeli. Prawdziwy popis strzelecki urządził sobie w niedzielne przedpołudnie Jakub Bator. 18-letni zawodnik Rakowa aż czterokrotnie wpisał się na listę strzelców! Po jednej bramce dla naszego zespołu zdobyli także Maciej Domański i Szymon Lewicki. Nasz zespół udanie zrewanżował się Gwarkowi, z którym przegrał 0:2 we wrześniu ubiegłego roku. Częstochowianie dopisali do swojego konta trzy ligowe punkty, dzięki którym mają już przewagę ośmiu "oczek" nad MKS-em Myszków. Raków II Częstochowa drugi raz w tegorocznych rozgrywkach wygrał 6:0 - wcześniej taką wygraną nasz zespół odniósł w 12. kolejce właśnie z drużyną z Myszkowa. 

W następnej kolejce podopieczni trenera Tomasza Kuźmy zagrają na wyjeździe z Polonią Poraj. To spotkanie zostało zaplanowane na 1. maja. Początek o godzinie 11:00.

Raków II Częstochowa - Gwarek Ornontowice 6:0

Raków: Szumski - Apolinarski, Góra, Krzyżak, Mondek, Figiel, Domański, Zachara, Bator, Lewicki, Wróblewski

Bramki: Jakub Bator (cztery), Szymon Lewicki, Maciej Domański