Efektowne zwycięstwo drugiej drużyny Rakowa!

Raków II Częstochowa pokonał Śląsk Świętochłowice 5:1 w meczu 26. kolejki Haiz IV ligi. Cztery gole dla naszego zespołu zdobył Adam Czerkas, jednego Mateusz Kaczmarek.

Sobotnim rywalem naszej drużyny był zespół z trzeciego miejsca w tabeli, Śląsk Świętochłowice. Trener Tomasz Kuźma posłał na to starcie dziewięciu młodzieżowców, których na boisku wspierali dwaj bardziej doświadczeni gracze: Adam Czerkas i Mateusz Zachara. Ten pierwszy uczynił to w sposób znaczący, bowiem nasz napastnik wpisał się aż czterokrotnie na listę strzelców. Jednego gola dołożył Mateusz Kaczmarek i mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem naszej drużyny. Tym samym "Czerwono-Niebiescy" udanie zrewanżowali się Śląskowi za porażkę w rundzie jesiennej. 

Nasz zespół dopisał do swojego konta trzy punkty i zrównał się w tabeli z Unią Kosztowy i Sarmacja Będzin. Do końca sezonu pozostały cztery kolejki. Już w następnej Raków II Częstochowa zmierzy się z na wyjeździe z MKS-em Myszków.

Raków II Częstochowa - Śląsk Świętochłowice 5:1

Raków II: Trelowski - Budnicki, Krzyżak, Chłód, Zębik, Waśkiewicz, Ślęzak, Zachara, Apolinarski, Bator, Czerkas

Bramki dla Rakowa II: Adam Czerkas (4x), Mateusz Kaczmarek (1x)