Efektowne zwycięstwo! Raków - Zagłębie 4:0

W meczu 16. kolejki PKO BP Ekstraklasy Raków Częstochowa wygrał 4:0 na własnym boisku z Zagłębiem Lubin.

Od początku meczu częstochowianie atakowali i szukali okazji do zdobycia bramki. W 20. minucie doszło do awarii oświetlenia. Gdy udało się przywrócić światło na stadionie przy Limanowskiego, do głosu doszedł Vladislavs Gutkovskis, który w sytuacji sam na sam pokonał Dominika Hładuna.

Druga połowa to koncert Iviego Lopeza. Hiszpański pomocnik trafił do siatki trzykrotnie, ale tylko dwie bramki zostały uznane przez sędziego Sebastiana Krasnego. W 90. minucie rzut karny wykorzystał Marko Poletanović, dla którego było to premierowe trafienie w czerwono-niebieskich barwach.

Ostatecznie nasza drużyna zwyciężyła 4:0 i dopisała cenne trzy oczka do ligowego dorobku.

Raków Częstochowa - Zagłębie Lubin 4:0 (1:0)

Bramki: Gutkovskis 28, Lopez 47, 78, Poletanović 90 (k)

Raków: Kovacević - Arsenić, Niewulis, Papanikolaou, Poletanović, Lederman (74. Długosz), Wdowiak (85. Szelągowski), Kun, Sturgeon (74. Gwilia), Lopez (85. Arak), Gutkovskis (81. Musiolik)

Zagłębie: Hładun - Wójcicki (75. Szysz), Kruk, Pantić, Bartolewski, Poręba, Żubrowski (68. Lepczyński), Starzyński, Chodyna (75. Kłudka), Kusztal (46. Ratajczyk), Daniel (84. Pleńko)