Efektowne zwycięstwo Rakowa II z liderem!

Raków II Częstochowa wygrał ze Slavią Ruda Śląska 4:1 w meczu 3. kolejki I grupy IV ligi.

Rywalem naszej drużyny była Slavia Ruda Śląska, która po dwóch kolejkach tegorocznego sezonu zajmowała pozycję lidera I grupy IV ligi.

W sobotnie spotkanie lepiej weszli zawodnicy Rakowa II, którzy od pierwszego gwizdka sędziego kreowali sobie sytuacje do zdobycia gola. W 11. minucie prowadzenie gospodarzom dał Oskar Krzyżak, pokonując bramkarza rywali. Goście z Rudy Śląskiej odpowiedzieli w 27. minucie, gdy wyrównujące trafienie zanotował Mariusz Korzeniowski. Czerwono - Niebiescy mieli optyczną przewagę, raz po raz groźnie atakując przeciwnika. Podopieczni trenera Tomasza Kuźmy oddali w pierwszej połowie osiem strzałów. Na przerwę obie drużyny schodziły jednak przy remisie 1:1.

W drugich czterdziestu pięciu minutach częstochowianie nie zwalniali tempa. Dało to efekt w postaci trzech bramek. Najpierw w 62. minucie prowadzenie Rakowowi dał Filip Głasek, a chwilę później prowadzenie podwyższył Adrian Bajkiewicz. W 84. minucie wynik pewnym uderzeniem ustalił Krystian Ślęzak. Mądra gra pozwoliła częstochowianom na zdobycie trzech ligowych punktów w tym spotkaniu.

Raków II w następnej kolejce zagrają na wyjeździe z Ruchem Radzionków. To starcie zostało zaplanowane na sobotę, 31 sierpnia, na godzinę 17:00.

Raków II Częstochowa - Slavia Ruda Śląska 4:1 (1:1)

Raków II: Trelowski - Bajkiewicz, Budnicki, Krzyżak, Chód, Głasek (85. Uchroński), Januszewski, Sieracki (72. Kobyłkiewicz), Skibiński (77. Kaczmarek), Ślęzak (82. Uziębło), Bator