Egzamin wstępny do Szkoły Mistrzostwa Sportowego

W czwartek na terenie Miejskiego Stadionu Piłkarskiego "Raków" odbył się egzamin wstępny do Liceum Ogólnokształcącego SMS RKS Raków Częstochowa SA. 

W testach wzięło udział blisko czterdziestu adeptów piłkarskich. - Cieszymy się, że po blisko roku funkcjonowania Szkoły Mistrzostwa Sportowego nasz projekt rozwija się w szybkim tempie. Duża liczba podań (ponad połowa), jakie wpłynęły były spoza Częstochowy, a także województwa śląskiego. Egzamin składał się z trzech części. Najpierw odbywał się test FMS, który jest metodą badania przesiewowego służącą do oceny stanu funkcjonalnego zawodnika. Następnie sprawdzaliśmy szybkość piłkarzy, a na koniec odbyły się tak zwane małe gry 4 na 4. Ogólnie jesteśmy zadowoleni z tego jak wypadły czwartkowe egzaminy - mówi kierownik do spraw organizacji szkolenia Akademii Raków Maciej Strożek.

Liceum Ogólnokształcące Szkoła Mistrzostwa Sportowego RKS Raków Częstochowa SA swoją działalność rozpoczęło od początku obecnego roku szkolnego 2017/2018. Jego głównym zadaniem jest dbanie o rozwój sportowy i edukacyjny uczniów.