Ekstra Talent – edycja 2023

Ruszyła tegoroczna odsłona projektu współorganizowanego przez Fundację Ekstraklasy – turniejów “Ekstra Talent”. Częstochowska edycja turnieju odbędzie się w sobotę, 9 września na obiekcie Victorii Częstochowa przy ul. Krakowskiej 80. Puchar jest finansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Będzie to już ósma edycja projektu, który ma na celu promocję sportu wśród dzieci i młodzieży, a także kształtowanie aktywnego trybu życia oraz zachęcanie do rozwoju piłkarskich umiejętności. Tegoroczna edycja odbywa się w dniach 5-25 września na obiektach 18 klubów PKO Ekstraklasy.  

 

Turniej w Częstochowie będzie przeznaczony dla męskich oraz żeńskich zespołów w kategorii U-12. W rozgrywkach docelowo rywalizować będzie 16 drużyn składających się z chłopców lub dziewczynek z rocznika 2012. Ze względu na rozgrywane na terenie MSP Raków mecze ligowe, turniej odbędzie się na stadionie Victorii Częstochowa, przy ul. Krakowskiej 80 w Częstochowie.  

 

Jednym z głównych celów imprezy jest również zbadanie poziomu sprawności fizycznej młodych zawodników trenujących w akademiach piłkarskich w Polsce. W trakcie trwania turnieju przeprowadzone będą testy, będące jednocześnie sprawdzianem oraz zabawą. Naukowa część programu nadzorowana jest przez kadrę naukową Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.   

 

W wypadku zgłoszenia chęci uczestnictwa, bądź w celu zasięgnięcia informacji, prosimy o kontakt z koordynatorem turnieju – Mateuszem Pawłowskim. Email: [email protected] tel. 500 290 928.

 

Regulamin turnieju dostępny jest TUTAJ