[Ekstraklasa Games] Damian "damie" Augustyniak w Rakowie!

Aktualny wicemistrz świata z reprezentacją Polski oraz mistrz ePremier League w FIFA 22, Damian "damie" Augustyniak będzie reprezentował Raków Częstochowa w rozgrywkach Ekstraklasa Games!

Damian "damie" Augustyniak to profesjonalny gracz FIFA, który może pochwalić się wieloma sukcesami. W marcu 2022 roku grając pod szyldem Norwich City, wygrał ePremierLeague. Kilka miesięcy później znalazł się w kadrze reprezentacji Polski, z którą podczas turnieju FIFAe Nations Cup 2022 wywalczył wicemistrzostwo świata. Ponadto w 2020 roku znalazł się w top 4 na FIFA eCLUB World Cup 2020, reprezentując AS Roma. 

 

Damian, jak zapatrujesz się na nadchodzący sezon Ekstraklasa Games?

- Będzie to mój pierwszy sezon Ekstraklasa Games odkąd powstała. Wcześniej grałem tylko w ePremier League. Jest to dla mnie nowe wyzwanie, szczególnie, że przyjeżdżam tutaj jako mistrz ligi angielskiej, więc będzie na mnie duża presja. Mam nadzieję, że wspólnie z Rakowem uda nam się wygrać mistrzostwo nie tylko na piłkarskich boiskach, ale również tych e-sportowych. 

 

Jak nastawiasz się na rywalizację z innymi zawodnikami, z którymi w większości się znasz?

- Znam się z wieloma zawodnikami. Od lat podpatrywaliśmy od siebie różne zagrania i trenowaliśmy ze sobą. Ze względu, że jest to mój pierwszy turniej, wszyscy będą widzieć we mnie faworyta i będą chcieli pokonać. Postaram się udźwignąć tę presję i mam nadzieję, że to zrobię.

 

Śledziłeś poprzednie sezony Ekstraklasa Games?

- Oczywiście, że tak. Zawsze się przyglądałem. Dla mnie były to zawsze ciekawe turnieje z perspektywy widza. W ostatnich latach dochodziło do kilku naprawdę ciekawych wyników. W zeszłym sezonie zasłużenie wygrał Furman, a teraz będę chciał mu odebrać ten tytuł.

 

Damian, witamy w czerwono-niebieskich barwach!

 

Więcej o Ekstraklasie Games przeczytacie: TUTAJ.