[Ekstraklasa Games] Piotrek Szumowski w Rakowie!

Występował na pięciu kontynentach w ponad trzydziestu krajach. Przeżył 409 dni w podróży dookoła świata. Teraz trafił na Limanowskiego 83. Piotrek Szumowski będzie reprezentował Raków Częstochowa w rozgrywkach Ekstrakalsa Games.

Szumowski to popularny stand-uper. Popularność przyniosły mu takie skecze jak “Półczłowiek, półgłówek”, “Wymieranie zwierząt” czy “Komik dookoła świata”. Występował na scenach całego świata: od Toronto przez Częstochowę aż po Peru. Ba, zagrał nawet w hinduskiej reklamie samochodu elektrycznego. 

 

Teraz pora na nowe wyzwanie. Komik będzie reprezentował Raków Częstochowa w rozgrywkach PKO Bank Polski Ekstraklasa Games. - Odkąd pamiętam moim marzeniem było grać w Premier League. Mam nadzieję że z Rakowem wygramy nie tylko ligę angielską ale też NBA i turniej czterech skoczni, jeżeli to możliwe - mówi Szumowski.

 

Obok Szumowskiego – w formule open - wystąpi napastnik Rakowa, Jakub Arak. -  Prawdziwym zaszczytem będzie gra obok Kuby Araka. Arak od tyłu to Kara. To nie ma nic wspólnego z decyzją, ale chciałem na to zwrócić uwagę. Kwadrat, kwadrat, kółko (już powtarzam kombinację zwycięskich bramek) - dodaje Komik.

 

To nie pierwszy związek Szumowskiego z futbolem. Występował w TurboKozaku oraz przed reprezentacją Polski. Prywatnie komik jest znajomym Jakuba Araka. Napastnik Rakowa do dziś wspomina piękną bramkę zdobytą przez Szumowskiego tzw. skorpionem.

 

Na takie piękne gole liczymy także podczas turnieju PKO Bank Polski Ekstraklasa Games! Powodzenia na wirtualnej murawie, Piotrek!

 

Czym jest PKO Bank Polski Ekstraklasa Games?

 

To jeden z największych polskich turniejów esportowych. Ekstraklasa Games Open rozpocznie się od trzech turniejów eliminacyjnych odbywających się w dniach 30 listopada - 29 grudnia. Start każdego z nich będzie ogłaszany za pośrednictwem social mediów i strony internetowej. Z każdego turnieju wyłonionych będzie sześciu najlepszych zawodników, którzy awansują do fazy zasadniczej formuły Open. Pomiędzy 4 stycznia a 2 marca odbędzie się siedemnaście kolejek z udziałem osiemnastu zawodników. W efekcie ośmiu najlepszych awansuje do finałów Ekstraklasa Games Open, gdzie 12 i 13 marca w turnieju LAN rywalizować będzie o dwa ostatnie miejsca w Wielkim Finale.

 

Ekstraklasa Games Pro - rywalizacja profesjonalnych esportowców reprezentujących wszystkie osiemnaście klubów Ekstraklasy wystartuje w fazie zasadniczej po Nowym Roku. Natomiast od 30 listopada obowiązywać będzie okno transferowe, podczas którego dopuszczalne są wypożyczenia między zespołami. Kluby nieposiadające zakontraktowanych graczy, samodzielnie lub ze wsparciem organizatorów będą rekrutować swoich przedstawicieli w turnieju. Faza zasadnicza Ekstraklasa Games Pro rozstrzygnie się w trakcie 17 kolejek. Mecze „każdy z każdym” wyłonią czterech najlepszych graczy, którzy wejdą do Wielkiego Finału. Zawodnicy z miejsc 5-12 awansują z kolei do barażów, które rozegrane będą w dniach 26-27 marca. Ośmiu zawodników zmierzy się w turnieju LAN o dwa ostatnie miejsca w Wielkim Finale.

 

Ośmiu najlepszych zawodników (sześciu z Pro i dwóch z Open) zmierzy się w walce o tytuł mistrza Ekstraklasa Games oraz o awans do zmagań międzynarodowych FIFA eWorld Cup. W dniach 9-10 kwietnia gracze rywalizować będą o pulę nagród w wysokości 10 000 euro. Tytułu sprzed roku bronić będzie Legia Warszawa.

 

Rozgrywki transmitowane będą na antenie telewizji Polsat Games oraz na YouTube, Twitchu i Facebooku. Cała rywalizacja odbywać się będzie na konsoli Sony PlayStation. Zawodnicy biorący udział w Ekstraklasa Games Open mierzyć się będą na PS4 (zarówno w fazie zasadniczej jak i Finale Ekstraklasy Games Open), natomiast spotkania Ekstraklasa Games Pro rozegrane będą na PS5 (zarówno w fazie zasadniczej jak i w barażach). Wielki Finał rozegrany zostanie również na konsoli nowej generacji (PS5).