#EkstraPomoc – kluby Ekstraklasy pomagają młodej fance Cracovii

Kluby Ekstraklasy kontynuują akcję wsparcia dla osób toczących walkę o zdrowie, lepsze warunki bytowe i tych, które zmagają się z ciężką codziennością. W ramach projektu #EkstraPomoc, w październiku szesnaście zespołów pomaga 6-letniej Matyldzie, która na co dzień kibicuje Cracovii.

 

Każdego dnia do klubów spływa mnóstwo próśb o wsparcie. W odpowiedzi na te prośby wszystkie kluby występujące w PKO Bank Polski Ekstraklasie postanowiły połączyć siły wykorzystując swoje zasięgi w kanałach komunikacji i angażując w pomoc kibiców. W każdym miesiącu kluby wspierają zbiórkę na jeden konkretny cel. W tym celu wystawiane na aukcje są koszulki meczowe, a środki pozyskane z licytacji zasilają konta potrzebujących.

 

W każdym miesiącu inny klub wybiera cel zbiórki, a akcję wspierają pozostałe kluby. Przekazują swoje koszulki na licytacje i nagłaśniają akcję w swoich kanałach. Podobną promocję w swoich social mediach i aplikacji mobilnej zapewnia PKO Bank Polski Ekstraklasa.

 

W październiku środki zbierane są na Matyldę z Krakowa – dotychczas była ona znana za sprawą jej przyjaciela #TeddyOnTour, który był z wizytą w kilku klubach sportowych. Mała „Mati” cierpi na bardzo rzadki zespół wad wrodzonych i głęboki niedosłuch nerwowo-czuciowy, który zaburza jej rozwój. Dziewczynka w wieku sześciu lat samodzielnie nie chodzi, nie słyszy i nie mówi. Ale jest bardzo uśmiechniętą i dzielną dziewczynką, która chce poznawać świat! W październiku staramy się zebrać środki finansowe na specjalistyczne turnusy rehabilitacyjne oraz specjalistyczny sprzęt, który pomoże Matyldzie w codziennym życiu.

 

„Moja córeczka zmaga się z obustronnym niedosłuchem nerwowo - czuciowym. Kilka lat temu przeszła operację wszczepienia implantu ślimakowego, który niestety zawiódł... Matylda wydaje pewne dźwięki, ale dalej nie mówi, nie słyszy... Świat, który powinien być przyjaznym miejscem, przeraża. Ciężko patrzeć na cierpienie mojej córki. Na szczęście dla Mati jest jeszcze szansa! To specjalistyczny komunikator, który pomoże jej porozumieć się ze światem. Symulator taki, chociaż tak bardzo potrzebny, to całkowicie poza naszym zasięgiem finansowym” – mówi tata dziewczynki.

 

Codzienne funkcjonowanie Matyldy może poprawić tylko bardzo kosztowny sprzęt, dlatego zachęcamy do wpłat przez portal SiePomaga.pl lub za pośrednictwem Fundacji Złotowianka

Numer konta: 25 8944 0003 0002 7430 2000 0010 

Tytuł wpłaty: Celejewska Matylda C/66.

 

W walce o bezpieczną przyszłość małej dziewczynki liczy się każda zebrana złotówka. Nie ma kosztów, których nie warto ponieść, gdy gra toczy się o przyszłość dziecka.

 

Koszulki z podpisami piłkarzy będą licytowane na profilu TeddyOnTour.