#EkstraPomoc - Kluby Ekstraklasy wspierają 5-letniego Kacperka

Kluby Ekstraklasy kontynuują akcję #EkstraPomoc, tym razem wspierając Kacperka z Marciszowa na Dolnym Śląsku, podopiecznego Fundacji Słoneczko. Pięcioletni chłopiec chory na dziecięce porażenie mózgowe potrzebuje wsparcia w rehabilitacji, więc Śląsk Wrocław wraz z innymi klubami PKO Ekstraklasy ruszają z pomocą!

 

Ekstraklasa to nie tylko emocje, piękne bramki, walka o medale i sportowa rywalizacja. To również społeczność, którą tworzą kluby oraz ich kibice. Chociaż na boisku trwa zacięta walka o każdy punkt, tak poza nim kluby jednoczą się w szczytnym celu. W taki sposób powstał projekt #EkstraPomoc.

 

Każdego dnia do klubów spływa mnóstwo próśb o wsparcie. Często są to dramatyczne historie dotyczące walki o zdrowie, lepsze warunki bytowe i zmaganie się z ciężką codziennością. W odpowiedzi na te prośby wszystkie kluby występujące w PKO Bank Polski Ekstraklasie postanowiły połączyć siły wykorzystując swoje zasięgi w kanałach komunikacji i angażując w pomoc kibiców. 

 

W każdym miesiącu inny klub wybiera cel zbiórki, a akcję wspierają pozostałe drużyny. Przekazują swoje koszulki na licytacje i nagłaśniają akcję w swoich kanałach. Podobną promocję w swoich social mediach i aplikacji mobilnej zapewnia PKO Bank Polski Ekstraklasa.

 

Śląsk Wrocław, który wyznacza cel zbiórki na drugą połowę maja, zdecydował się pomóc 5-letniemu Kacprowi Wsolakowi. Chłopiec urodził się dwa miesiące za wcześnie i przez to cierpi na dziecięce porażnie mózgowe. Jest podopiecznym Fundacji Słoneczko.

 

- Syn nie jest w stanie samodzielnie się poruszać, nie siedzi, nie chodzi. Podjęliśmy wspólnie z nim trudną walkę i skomplikowana rehabilitacji powoli przynosi rezultaty. A to dla nas - rodziców - najważniejsze. Niestety koszty rehabilitacji przerastają nasze możliwości finansowe - mówią rodzice Kacpra.

 

Chłopiec poddawany jest wielopłaszczyznowej rehabilitacji składającej się z rehabilitacji medycznej, neurologopedii, akupunktury, psychologa, czy dogoterapii. Zsumowane koszty idące w tysiące złotych miesięcznie oraz wielki wysiłek chłopca i rodziców nie mogą zostać zaprzepaszczone! Apelujemy o pomoc i wsparcie w dalszej rehabilitacji chłopca.

 

Zachęcamy do wpłat. Każda złotówka ma wielką siłę! 

Przekaż 1% podatku KRS 0000186434

Cel szczegółowy: 624/W  KACPER WSOLAK

Darowizna:"Fundacja Słoneczko" Stawnica 33,77-400 Złotów

Nr konta:89 8944 0003 0000 2088 2000 0010

Tytuł: 624/W Kacper Wsolak-darowizna

Zapraszamy również do udziału w licytacjach koszulek meczowych!