#Ekstrapomoc - kluby Ekstraklasy wspierają Arturka

Kluby PKO BP Ekstraklasy kontynuują akcję #EkstraPomoc. Tym razem pomagamy 11-letniemu Arturkowi Rosie z Lechii Gdańsk, który stara się dogonić rówieśników i mimo mózgowego porażenia dziecięcego każdego dnia ciężko pracuje, aby osiągnąć cel.

Kluby sportowe codziennie otrzymują wiele próśb o wsparcie – różnego rodzaju. Czasem są to prośby o wsparcie materialne, czasem krótki filmik dla osoby, której mogłoby to pomóc, a czasami autograf na karcie zawodnika. Nie każdemu jesteśmy w stanie pomóc, dlatego kluby piłkarskie występujące w PKO BP Ekstraklasie połączyły siły i w tym sezonie prowadzą spójną akcję na rzecz osób, które potrzebują pomocy.

 

- Lechia Gdańsk swoje działania charytatywne prowadzi przede wszystkim we współpracy z Fundacją Lechii Gdańsk i tym razem na beneficjenta zbiórki wybraliśmy jednego z naszych najmłodszych kibiców, niespełna 11-letniego Arturka Rosę z Tczewa, który cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. Mamy nadzieję, że dzięki hojności kibiców uda nam się pomóc Arturkowi w dogonieniu rówieśników, o co on sam stara się codziennie – mówi Arkadiusz Bruliński, rzecznik prasowy Lechii Gdańsk.

 

Formuła pomocy jest prosta i polega na licytacji koszulek meczowych, z których pozyskane środki są przekazywane na wskazany wcześniej cel. Każdy klub indywidualnie wybiera cel zbiórki, a pozostałe zespoły przyłączają się do akcji. Co ważne, wszystkie kluby oraz Ekstraklasa konsekwentnie wspierają też akcję komunikacyjnie, dzięki czemu wylicytowane środki są poważnym zastrzykiem dla osób potrzebujących.

 

- Dużą grupę Przyjaciół Arturka stanowią kibice piłkarscy. Tworzą oni więź ze swoim klubem, z której rodzi się wiele charytatywnych działań. Mamy to szczęście i dumę być kibicami Lechii Gdańsk, która pomaga Arturkowi od początku jego problemów. Przy jednej z akcji charytatywnych kolega wymyślił hasło: „LECHIA to siła, która nas zjednoczyła” i ono przyświeca nam cały czas. Wiem, że fani innych drużyn mogą je powielić, wstawiając nazwę własnego klubu, ponieważ działania charytatywne na rzecz wszystkich potrzebujących łączą kibiców w całej Polsce, a także tych na emigracji. Akcja #EkstraPomoc klubów PKO BP Ekstraklasy jest wspaniała i jak najbardziej potrzebna. Już teraz za nią dziękujemy, a my natomiast będziemy walczyli, aby tą szansę wykorzystać. Chcemy dokonać tego z Państwa pomocą, dlatego zwracamy się o wsparcie finansowe dla realizacji marzeń syna o normalnym życiu – zapewnia tata Arturka.

 

Wszystkich kibiców piłkarskich i nie tylko zachęcamy do wpłat bezpośrednio w ramach stałej zbiórki oraz do licytacji koszulek klubów całej PKO BP Ekstraklasy.

 

ZRZUTKA - KLIKNIJ TUTAJ

LICYTACJA - KLIKNIJ TUTAJ