#EkstraPomoc - Kluby Ekstraklasy wspierają Dominikę Żółtko

Czas na kolejną odsłonę #EkstraPomoc, w której kluby Ekstraklasy będą wspierać Dominikę Żółtko. Tym razem akcję koordynuje Jagiellonia Białystok, która wspiera rehabilitację 4-letniej dziewczynki z Białegostoku.

Dominika urodziła się 03.01.2018 roku z zespołem Di George’a i ze złożoną wadą serca Tetralogią Fallota. Krótko po urodzeniu miała już pierwszą operację. Pomimo tego, że była podłączona do respiratora, rozwijała się prawidłowo. Rok po urodzeniu, przeszła korektę serduszka. Niestety, nie obyło się bez skutków ubocznych…

 

W okresie pooperacyjnym pojawiła się niewydolność krążenia. 18.12.2019 roku doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Dominisia była reanimowana, podczas reanimacji doszło do niedotlenienia i uszkodzenia mózgu, w wyniku czego Dominika jest bezwładna i karmiona sondą. 

 

Dominika potrzebuje intensywnej rehabilitacji oraz sprzętu medycznego, który pomoże jej w odzyskaniu sił i powrotu do zdrowia.

 

„Los od dłuższego czasu nie jest łaskawy… Wiemy, co to znaczy utrata dziecka. W 2013 roku pochowaliśmy naszego ukochanego ośmioletniego synka Mateuszka. Nie wyobrażamy sobie przechodzić przez to jeszcze raz… Dominika ma jeszcze 17-letnią siostrę, która bardzo nas wspiera i dodaje nam sił. Z całych serc wierzymy, że córka odzyska siły, że będzie tak wesoła jak przed operacją. Najważniejsza jest szybka i intensywna rehabilitacja.” – mówią rodzice Dominiki. 

 

Link do zbiórki: TUTAJ.