#EKSTRAPOMOC - Kluby PKO Ekstraklasy wspierają Wiktorka

Kluby PKO BP Ekstraklasy kontynuują akcję #EkstraPomoc. Tym razem pomagamy 3-letniemu Wiktorowi Szczechowiakowi z Podbeskidzia, który stara się dogonić rówieśników i mimo mózgowego porażenia dziecięcego każdego dnia ciężko pracuje, aby osiągnąć cel.

Kluby sportowe codziennie otrzymują wiele próśb o wsparcie – różnego rodzaju. Czasem są to prośby o wsparcie materialne, czasem krótki filmik dla osoby, której mogłoby to pomóc, a czasami autograf na karcie zawodnika. Nie każdemu jesteśmy w stanie pomóc, dlatego kluby piłkarskie występujące w PKO BP Ekstraklasie połączyły siły i w tym sezonie prowadzą spójną akcję na rzecz osób, które potrzebują pomocy.

 

Wiktor Szczechowiak ma 3 latka, wspaniałą rodzinę: rodzeństwo Marcelinę i Maksa oraz kochających rodziców. Mieszka w Węgierskiej Górce w sercu Beskidu Żywieckiego. Waży 10,5 kg, to ważne bo tylko do wagi 13,5 kg można podać mu najdroższy lek świata – terapię genową, której koszt to ponad 9 mln złotych.

 

- Neurolog skierował nas na badania, a gdy przyszły, ziemia usunęła nam się spod stop… Mieliśmy już czarno na białym, że los wydał na naszego synka wyrok. SMA, rdzeniowy zanik mięśni. Od dnia diagnozy naszym celem stała się walka o synka. O chorobie wiemy już mnóstwo, dlatego też zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji. Choroba niszczy wszystkie mięśnie, także te, dzięki którym się oddycha. Już dzisiaj Wiktorek potrzebuje respiratora na noc, ponadto wymaga pionizacji w ortezach i gorsecie, jest rehabilitowany 5 razy w tygodniu.

 

- Obserwowaliśmy postępy dzieci, które już przyjęły terapię genową. Marzymy, by synek też dostał tę szansę! Jednak im szybciej lek zostanie podany, tym lepiej, dlatego walczymy z czasem. – mówią rodzice Wiktorka, którzy nie załamują rąk, mimo że koszty leczenia są gigantyczne. 

 

Formuła pomocy jest prosta i polega na licytacji koszulek meczowych, z których pozyskane środki są przekazywane na wskazany wcześniej cel. Każdy klub indywidualnie wybiera cel zbiórki, a pozostałe zespoły przyłączają się do akcji. Co ważne, wszystkie kluby oraz Ekstraklasa konsekwentnie wspierają też akcję komunikacyjnie, dzięki czemu wylicytowane środki są poważnym zastrzykiem dla osób potrzebujących.

 

Wszystkich kibiców piłkarskich i nie tylko zachęcamy do wpłat bezpośrednio w ramach stałej zbiórki oraz do licytacji koszulek klubów całej PKO BP Ekstraklasy.

 

ZRZUTKA - KLIKNIJ TUTAJ

LICYTACJA - KLIKNIJ TUTAJ