#EkstraPomoc | Startuje kolejna edycja!

Siepomaga.pl i Ekstraklasa SA kolejny raz łączą siły w ramach akcji EkstraPomoc na sezon 2023/2024!

Tak, jak w poprzednich edycjach, celem akcji jest wsparcie osób w ciężkiej sytuacji zdrowotnej, będących Podopiecznymi Fundacji Siepomaga. Kluby niejednokrotnie angażowały w pomoc swoich kibiców, tym razem nie będzie inaczej!

 

W tegorocznej odsłonie EkstraPomoc 2023/2024 kibice Ekstraklasowych zmagań co dwa tygodnie dowiedzą się:

- który klub walczy o zdrowie i wsparcie dla wytypowanego przez drużynę Podopiecznego,

- jak można wesprzeć Podopiecznego, wskazanego przez klub,

- jakie dodatkowe atrakcje, czekają na dobrych i hojnych Darczyńców, którzy włączą się do akcji,

- czy udało się zapełnić zielony pasek zbiórki na 100%!

 

Co się zmieniło? W odróżnieniu od poprzedniego sezonu, w aktualnych rozgrywkach, każdy klub będzie mieć dedykowane 14 dni, podczas których zaangażuje piłkarzy i kibiców do jak najefektywniejszego wsparcia zbiórki swojego Podopiecznego. Po dwóch tygodniach “pałeczkę” pomocy przejmuje kolejny zespół z nowym Podopiecznych. 

 

Dodatkowo, w tym roku zarówno kluby, jak i Ekstraklasa przygotowały dla swoich fanów moc atrakcji. Przewidziane są liczne konkursy i niespodzianki, a wszystko by pomóc i zaangażować jak największą rzeszę kibiców, partnerów biznesowych czy sponsorów do wsparcia osób w potrzebie!

 

Informacje na temat rozwoju akcji kibice Ekstraklasy będą mogli śledzić w oficjalnych kanałach medialnych, zarówno klubów, Siepomaga.pl, Ekstraklasy oraz na dedykowanej stronie www.ekstrapomoc.pl.

 

Radości z kontynuacji współpracy nie kryje Agnieszka Nowik, wiceprezes Fundacji Siepomaga. - Cieszymy się bardzo, że ponownie ze środowiskiem piłkarskim będziemy grać do jednej bramki. Bramki pomocy. Sport to wspólna walka o najwyższe cele. Sport to drużyna. Te cechy charakteryzują każdą chorą osobę, która ma do rozegrania w swoim życiu najważniejszy mecz życia, walcząc o szybki powrót do zdrowia. 

 

Podobnego zdania jest Marcin Mikucki, dyrektor Komunikacji, Marketingu i Sprzedaży w Ekstraklasie: – Jestem przekonany, że po raz kolejny razem z Fundacją pomożemy naszym kibicom, którzy tej pomocy potrzebują. Środowisko piłkarskie ma znaczący wpływ na kształtowanie postaw społecznych, dlatego tak bardzo ważne jest dla nas, że projekt #EkstraPomoc będzie kontynuowany w trwającym już sezonie. Bardzo zależy nam na tym, by kształtować wśród kibiców postawę niesienia pomocy i angażowania się w akcje charytatywne.

 

Pierwsze wspólne działania w obecnym sezonie zostaną rozpoczęte wraz ze startem 8 kolejki. Zespołem, który otworzy projekt, będzie Jagiellonia Białystok. Każda ze zbiórek będzie odpowiednio promowana przez kluby, Ekstraklasę, jak i portal Siepomaga. Narzędzia, takie jak elektroniczne skarbonki czy klubowe social media umożliwią dotarcie do jak największej grupy Darczyńców. Specjalne przygotowane i personalizowane grafiki wyświetlane będą również na telebimach stadionowych. 

 

Każda ze zbiórek w danej kolejce będzie na bieżąco aktualizowana i szczegółowo opisywana przez Siepomaga.pl wraz z Ekstraklasą. Szczegóły każdej akcji można znaleźć na: www.ekstrapomoc.pl, na stronach klubów i Ekstraklasy.