El. Euro U-21: Estonia - Polska 0:6. Cały mecz Kamila Piątkowskiego

Reprezentacja Polski do lat 21 w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy bez większych problemów pokonała rówieśników z Estonii 6:0. Pełne 90 minut na boisku spędził Kamil Piątkowski.

Biało-czerwoni od samego początku rozgrywanego w Parnawie meczu wyraźnie dominowali nad przeciwnikami i z dużą łatwością kreowali okazje do zdobycia bramki. Wynik spotkania otworzył w 4. minucie Mateusz Bogusz, a przed przerwą trafili jeszcze Patryk Klimala i Jakub Kamiński.

Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się, a Polacy za sprawą Roberta Gumnego, Mateusza Bogusza i Pawła Tomczyka trzykrotnie pokonali bramkarza estońskiej drużyny. Gospodarze nie byli w stanie odpowiedzieć bramką i tym samym mecz zakończył się wysokim zwycięstwem reprezentacji Polski.

Kamil Piątkowski rozpoczął mecz z wyjściowym składzie i rozegrał pełne 90 minut. Kilkukrotnie pokazał się z dobrej strony, notując skuteczne interwencje.

W najbliższy wtorek o godzinie 18:00 w Łodzi podopieczni trenera Czesława Michniewicza zagrają z reprezentacją Rosji. Mistrzostwa Europy do lat 21 odbędą się w przyszłym roku na Węgrzech i w Słowenii.

Estonia U-21 - Polska U-21 0:6 (0:3)

Bramki: Bogusz 4, 58, Klimala 15, Kamiński 34, Gumny 47, Tomczyk 81

Polska: Majecki – Gumny, Piątkowski, Kiwior, Puchacz, Kamiński (67. Białek), Listkowski (46. Kowalczyk), Slisz, Bogusz (77. Praszelik), Płacheta (68. Rosołek), Klimala (77. Tomczyk)