Emir Azemović: Chcemy wygrać w dobrym stylu

W meczu 8. kolejki PKO Ekstraklasy podopieczni trenera Marka Papszuna zmierzą się z Arką Gdynia. - Naszym celem będzie zdobycie trzech ligowych punktów - mówił przed tym meczem Emir Azemović. Przeczytajcie pełną wypowiedź obrońcy.

Emir Azemović dołączył do naszego zespołu w trakcie letniego okresu przygotowawczego. Jakie są jego odczucia z tym związane?

 

W Rakowie czuję się bardzo dobrze. Jestem tutaj od trzech miesięcy, a czuję się tak, jakbym spędził tu już trzy lata. Koledzy z zespołu rozmawiali ze mną od pierwszego dnia i pomagali mi, kiedy jeszcze niewiele rozumiałem. Wiem, że drużyna pomoże mi, gdy zwrócę się do niej z jakąkolwiek prośbą - powiedział Czarnogórzec.

 

W poprzednim sezonie Azemović grał w serbskim FK Zemun. Jak sam mówi, jest pod wrażeniem tego, jak Polacy traktują piłkę nożną.

 

Ekstraklasa jest lepszą ligą, niż serbska, w której grałem w zeszłym sezonie. Był to jeden z powodów, dla którego wybrałem grę właśnie w Częstochowie. Kiedy widzę polskie stadiony, wypełnione kibicami, którzy kochają futbol, jest to niesamowite. Jestem też pod wrażeniem naszych fanów, którzy wspierają nas w każdym spotkaniu - stwierdził 22-latek.

 

Już w najbliższą sobotę częstochowianie zmierzą się z Arką Gdynia w meczu 8. kolejki PKO Ekstraklasy.

 

Mijające dwa tygodnie były dobrym czasem do treningów. Pracowaliśmy nad elementami, które w naszej grze wymagały poprawy. Wierzę, że w spotkaniu z Arką Gdynia pokażemy się z jeszcze lepszej strony, niż dotychczas. Będziemy dobrze przygotowani do tego starcia, a naszym celem będzie zdobycie trzech ligowych punktów - zakończył Emir Azemović.