Emocje na Limanowskiego! Raków - Puszcza 2:1 (0:1)

Piłkarze Rakowa sprawili swoim kibicom bardzo miły świąteczny prezent i w Wielką Sobotę pokonali Puszczę Niepołomice 2:1. Bramkę na wagę zwycięstwa częstochowianie strzelili w ostatniej sekundzie doliczonego czasu gry!

Początek meczu pokazał jednak, że Puszcza nie zamierza tanio sprzedać skóry w Częstochowie. Zespół prowadzony przez Tomasza Tułacza grał agresywnie i wcale nie zamierzał zadowolić się remisem. W pierwszym kwadransie gry, obie drużyny stworzyły sobie sytuacje, po których mogły objąć prowadzenie. Pierwsi sygnał do ataku dali częstochowianie. Po jednym z rzutów wolnych dośrodkowywał Piotr Malinowski, ale przytomnie w polu karnym zachowali się obrońcy Puszczy i wybili piłkę. Chwilę później groźnie było pod bramką Rakowa. Dominik Zawadzki nie trafił jednak w piłkę po dośrodkowaniu wzdłuż linii bramkowej. Zawodnik ten niestety nie pomylił się w dziewiętnastej minucie, wyprowadzając Puszczę na prowadzenie, po podaniu Macieja Domańskiego.

Wyrównanie mogło paść pięć minut po zmianie stron. Strzał Tomasza Wróbla zza linii pola karnego, zdołał jednak wybić na rzut rożny Andrzej Sobieszczyk. Im mniej minut pozostawało do zakończenia meczu, tym Puszcza broniła się coraz większą liczbą graczy na własnej połowie, licząc na kontry. Taka gra przynosiła efekt do 79 minuty. Do wyrównania doprowadził Adam Czerkas, który uprzedził bramkarza rywali i głową skierował piłkę do siatki. Emocje sięgnęły zenitu w doliczonym czasie gry. W ostatniej akcji meczu z rzutu wolnego dośrodkowywał Wróbel, a Tomasz Margol strzałem głową zapewnił naszej drużynie trzy punkty.

Sobotnią wygraną, częstochowianie przerwali Puszczy serię pięciu zwycięstw z rzędu, a sami odskoczyli rywalowi w tabeli już na siedem punktów.

Następny mecz czerwono – niebiescy rozegrają na wyjeździe, a ich rywalem będzie Rozwój Katowice (22. kwietnia, godz. 17).

RKS Raków Częstochowa - Puszcza Niepołomice 2:1 (0:1)

0:1 - Dominik Zawadzki 19'
1:1 - Adam Czerkas 79'
2:1 - Tomasz Margol 94'

Kartki:
11' - Piotr Stawarczyk
41' - Rafał Figiel
42' - Bartosz Żurek
69' - Łukasz Sołowiej
70' - Piotr Malinowski
85' - Dominik Zawadzki