Erick Otieno nowym zawodnikiem Rakowa!

Kenijczyk, Erick Otieno na zasadzie transferu definitywnego ze szwedzkiego AIK dołączył do Rakowa Częstochowa. Umowa z 27-letnim pomocnikiem będzie obowiązywać do końca grudnia 2026 roku z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata.

Nasz nowy zawodnik urodził się 27 września 1996 roku w Nairobi. Mierzy 170 centymetrów wzrostu. Seniorskie granie rozpoczynał w stołecznym klubie Gor Mahia FC. W styczniu 2017 roku dołączył do gruzińskiego Kolkheti-1913, dla którego zanotował 20 występów. Rok później powędrował do KS Kastrioti. W Albanii nie rozegrał jednak żadnego meczu, a w lipcu 2018 trafił do trzecioligowca ze Szwecji - Vasalunds IF. Dobra postawa Kenijczyka została nagrodzona transferem do AIK, z którym podpisał umowę w styczniu 2020 roku. Tam wystąpił w 103 meczach, zdobywając 4 bramki i notując 15 asyst. Erick w swoim CV ma również 38 występów w reprezentacji Kenii. 

 

  

- Mamy przyjemność ogłosić, że Erick Otieno jest naszym drugim zimowym transferem w tym sezonie. Erick był wyróżniającym się zawodnikiem na swojej pozycji w ostatnich latach w Szwecji. Teraz nadarzyła się okazja, aby dołączył do nas. Erick jest graczem, który idealnie pasuje do naszej filozofii. Jest szybki, agresywny i zawsze gra z intensywnością. Dzięki swoim cechom w grze z piłką i równej grze obiema nogami będzie opcją dla obu stron jako wahadłowy w naszym systemie. Z niecierpliwością czekamy na Ericka w naszej koszulce, ponieważ jest on chętny do walki o kolejne tytuły i udowodnienia swojej wartości na arenie europejskiej - skomentował transfer dyrektor sportowy, Samuel Cárdenas.

 

Erick, witaj w Rakowie!

 

#OTIENO2026