Fabian Piasecki nowym zawodnikiem Rakowa!

Zdobywca Gola Sezonu 2021/22 w PKO BP Ekstraklasie, Fabian Piasecki na zasadzie transferu definitywnego dołącza do Rakowa Częstochowa. 27-letni napastnik podpisał umowę obowiązującą do 30 czerwca 2026 roku z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Nasz nowy zawodnik urodził się 4 maja 1995 roku we Wrocławiu. Mierzy 186 centymetrów wzrostu. Swoją przygodę z piłką rozpoczynał w Sokole Świbia. Dorosłą karierę natomiast w rezerwach Górnika Zabrze, w którym w 2015 roku zadebiutował w Ekstraklasie. Kolejnymi przystankami w karierze Piaseckiego były Olimpia Zambrów, Miedź Legnica oraz Zagłębie Sosnowiec, z którego w 2020 roku trafił do Śląska Wrocław. W minionym sezonie nasz nowy napastnik pierwszą część rozgrywek spędził na wypożyczeniu w Stali Mielec, a rundę wiosenną w Śląsku. Łącznie zanotował 32 występy, w których strzelił 7 goli i dorzucił 6 asyst, a jego bramka zdobyta przewrotką z Piastem Gliwice została wybrana Golem Sezonu w PKO BP Ekstraklasie. Ponadto zdobył dwie bramki w eliminajach Ligi Konferencji Europy UEFA.

 

 

- Na pewno czuję ekscytację. Cieszę się, że trafiłem do takiego klubu, jakim jest Raków. Przede wszystkim do takiego zespołu, który w poprzednim sezonie do końca walczył o mistrzostwo Polski. Bardzo się cieszę z tego transferu i już nie mogę się doczekać pierwszych treningów - mówi Fabian Piasecki. 

 

- Cieszymy się z pozyskania Fabiana, ponieważ jest to zawodnik o naszym profilu na pozycję numer 9. Jesteśmy głęboko przekonani, że znacząco wzmocni on rywalizację wśród napastników i liczymy, że pomoże nam w realizacji naszych celów w najbliższych sezonach - komentuje transfer Robert Graf, dyrektor sportowy. 

 

Fabian, witamy w Rakowie!

 

#PIASECKI2026