Fabian Piasecki odwiedził podopiecznych Domu Dziecka

Pięknym gestem wykazał się Fabian Piasecki, napastnik Rakowa, który przekazał artykuły szkolne oraz zabawki podopiecznym Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Kłobucku, a także zaprosił na jeden z domowych meczów "Medalików".

Piasecki pokazał, że ma wielkie serce i z własnej inicjatywy zakupił kredki, piórniki, zeszyty i całą masę innych, niezbędnych przyborów szkolnych, a następnie przekazał je podopiecznym Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Kłobucku. 

 

Dom Dziecka w Kłobucku istnieje od 1963 roku i zapewnia całodobową opiekę oraz wychowanie 35 dzieciom. Obiekt noszący imię Janusza Korczaka jest elementem centrum pomocy, w którego skład wchodzą jeszcze placówki Opiekuńczo-Wychowawcze: "Maja" w Kłobucku oraz Waleńczowie i Krzepicach. Łącznie wychowawcy zajmują się 68 dziećmi.

 

Nowy napastnik Rakowa nie tylko przekazał dzieciom przybory szkolne, ale spędził z nimi czas oraz rozdał autografy. Niebawem podopieczni kłobuckiego domu dziecka odwiedzą Fabiana i resztę zespołu podczas meczu Ekstraklasy.