Furnipol zagra na Piłkarskiej Gwiazdce

Drużyna Furnipolu zwyciężyła w turnieju kwalifikacyjnym do X edycji Piłkarskiej Gwiazdki. W finale ta drużyna pewnie pokonała Wiśnia Team 6:1.

W niedzielnych zawodach uczestniczyło 16 drużyn podzielonych na 4 grupy. Zwycięzcy grup spotykali się półfinałach. W porannych zmaganiach najlepsi okazali się: Luminex (grupa A) oraz Wiśnia Team (grupa B). W konfrontacji tych zespołów w 1/2 finału górą byli ci drudzy, którzy wygrali 1:0.

Do najlepszej czwórki turnieju z grupy C awansował astar.czest.pl Sieradzki BHP BIC Karnisze, mający w składzie kilku zawodników, którzy zwyciężyli jako Drog-Bud w poprzedniej edycji zawodów. Z kolei w grupie D najlepszy okazał się Furnipol, w którym występował między innymi dobrze znany wszystkim kibicom Rakowa - Eryk Krupa. Półfinał z udziałem obydwóch zespołów był bardzo zaciętym pojedynki, a rozstrzygnięcie poznaliśmy dopiero w ostatnich sekundach dogrywki. Wtedy to właśnie Krupa wyszedł sam na sam z bramkarzem astaru i zapewnił sobie oraz swoim kolegom z zespołu udział w finale.

W bezpośredniej walce o przepustkę na turniej Piłkarskiej Gwiazdki od początku pojedynku Furnipol kontrolował przebieg wydarzeń na parkiecie. Po 20 minutach gry na tablicy świetlnej widniał rezultat 6:1 dla Furnipolu.

Warto podkreślić, że dzisiejsze zawody stały na bardzo wysokim poziomie, a na boisku pojawiło się kilku znanych z występów w klubach z regionu zawodników.

Turniej dzięki uprzejmości władz Klubu Sportowego Stradom i dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 21 mógł się odbyć na sali gimnastycznej przy ulicy Sabinowskiej.