Gala Ekstraklasy już w poniedziałek!

Gala Ekstraklasy wraca na ekrany po dwuletniej przerwie. Uroczyste wydarzenie, podczas którego nagrodzeni zostaną najlepsi piłkarze sezonu 2020/21, transmitowane będzie 17 maja (poniedziałek) od godz. 20:30 w odkodowanym CANAL+ SPORT i ogólnodostępnym TVP Sport. Transmisję z Gali będzie można obejrzeć także na Facebooku i w serwisie TVPSport.pl – z dostępem również za granicą.

17 maja, fani polskiej ligi będą mogli obejrzeć w telewizji oraz w internecie uroczystą Galę Ekstraklasy. Podczas eventu telewizyjnego odbywającego się w reżimie sanitarnym bez udziału publiczności, uhonorowany zostanie najlepszy trener oraz najlepsi zawodnicy, w tym Młodzieżowiec Sezonu. To ostatnie wyróżnienie przyznawane jest wspólnie z partnerem tytularnym rozgrywek, PKO Bankiem Polskim. Dodatkowo CANAL+ wręczy statuetkę Turbokozaka Sezonu a TVP nagrodę dla zdobywcy Gola Sezonu. Z kolei adidas – oficjalny dostawca piłek – nagrodzi króla strzelców. Galę poprowadzi duet dziennikarski znany z anten oficjalnych nadawców ligi – Sylwia Dekiert z TVP i Krzysztof Marciniak z CANAL+.

 

Gala w CANAL+ będzie pokazana w odkodowanym paśmie CANAL+ SPORT (dla abonentów CANAL+), w serwisie CANAL+ online oraz na profilach CANAL+ SPORT i Ekstraklasy na Facebooku. Pół godziny przed oficjalnym rozpoczęciem uroczystości, o godz. 20:00, rozpocznie się studio przed galą. Program poprowadzi Bartosz Gleń. Na antenie pojawią się też reporterki Daria Kabała-Malarz i Maja Strzelczyk. Gośćmi studia będą Grzegorz Mielcarski oraz Radosław Majdan. Transmisję zakończy drugie spotkanie w studio – w godz. 21:40-22:10.

 

Swoją transmisję Gali Ekstraklasy przeprowadzi także TVP Sport. O godz. 19 kibice obejrzą podsumowanie kolejki w pierwszej części magazynu Gol, a w drugiej części - o 20:15 – zacznie się studio przed Galą. Po uroczystości, o 21:30, widzowie zobaczą drugą część rozmowy w studiu. Program potrwa do 21:55. Wśród prowadzących będą Maciej Iwański, Rafał Patyra, Szymon Borczuch i Jacek Kurowski, a w roli ekspertów wystąpią Maciej Szczęsny, Marcin Żewłakow i Sebastian Mila. Transmisję będzie też można zobaczyć na TVP Sport online i w aplikacji mobilnej.

 

Galę będą mogli obejrzeć również kibice PKO Bank Polski Ekstraklasy za granicą – dzięki zdjętej geoblokadzie – transmisja będzie dostępna na TVPSport.pl oraz w usłudze CANAL+ online na terenie Unii Europejskiej.

 

Kamil Piątkowski otrzymał dwie nominacje do nagród dla "Obrońcy Sezonu" oraz "Zawodnika Sezonu". Rywalizację w gronie obrońców stoczy z Jakubem Bartkowskim (Pogoń), Josipem Juranoviciem (Legia), Filipem Mladenoviciem (Legia) oraz Benediktem Zechem (Pogoń). Z kolei o tytuł najlepszego zawodnika poza "Pioną" powalczą Tomas Pekhart (Legia), Filip Mladenović (Legia), Dante Stipica (Pogoń) i Jakub Świerczok (Piast Gliwice). Warto dodać, że Kamil ma także szansę na tytuł "Młodzieżowca Roku".

 

Marcin Cebula ma szansę zostać "Pomocnikiem Roku". Poza naszym zawodnikiem nominację otrzymali także Luquinhas (Legia), Bartosz Kapustka (Legia), Filip Starzyński (Zagłębie), Mateusz Szwoch (Wisła Płock). 

 

Kciuki trzymamy także za Marka Papszuna, który otrzymał nominację do tytułu "Trenera Roku". Szansę na tę nagrodę otrzymali także Waldemar Fornalik (Piast), Czesław Michniewicz (Legia), Kosta Runjaić (Pogoń) i Piotr Tworek (Warta). 

 

Wyboru laureatów dokona 17-osobowa kapituła dziennikarzy oraz ekspertów, która nominowała pięciu zawodników do nagrody "Piłkarza Sezonu". Głosowanie na ten tytuł odbędzie się na innych zasadach - wyboru dokonają wszyscy zawodnicy PKO Ekstraklasy.